Szczyty chciwości - Edyta Świętek

08:40

Szczyty chciwości - Edyta ŚwiętekW trzech punktach:
1. Tajemnice wychodzące na światło dzienne
2. Zawiłości życiowe rodziny Trzeciaków.
3. Dramaty, problemy i małe radości.

*Kolejny tom fascynującej, pełnej emocji, miłości i dramatów historii polskiej rodziny. Autorka ukazuje w niej codzienne radości i smutki polskiej rodziny, które splatają się z realiami życia w minionej epoce. Przełom lat 80 i 90 przynosi mieszkańcom Bydgoszczy nowe problemy. Inflacja oraz bezrobocie zmuszają obywateli do podejmowania nowych wyzwań. Tymoteusz poszukuje okazji do szybkiego pomnożenia fortuny. Ryzykuje spory kapitał w niepewnym przedsięwzięciu. Również Justyna wykazuje się znaczną przedsiębiorczością. Kobieta wciąż utrzymuje kontakt z domniemanym synem Heleny Wetlik. Kim jest w rzeczywistości Klaus Engel i jaką niespodziankę chowa w zanadrzu?*

Ależ dobrze było wrócić do rodziny Trzeciaków, jak do starych znajomych, za którymi już się tęskniło. Ich problemy radości i codzienne troski, to dla mnie wyjątkowa przygoda. Wzbudzają we mnie emocje, a autorka dba o to, żeby w ich życiu ciągle coś się działo. Jak w prawdziwym świecie raz na wozie raz pod wozem. Czasami w naszym życiu pada deszcz, innym razem wychodzi słońce i daje nam kopa do działania — tak samo jest z Trzeciakami. Raz mogą pławić się w szczęściu, innym razem los rzuca im wyzwania, którym muszą podołać.

W tej części moim zdaniem najlepiej została zarysowana tutaj historia Mirelli i Justyny — to one w większej części książki grają pierwsze skrzypce. Młode kobiety, zupełnie od siebie różne i kierujące się w życiu zupełnie innym kodeksem moralnym. Przyznaję, że mi bliższa jest Justyna i nie tylko przez wspólne imię, zwyczajnie, jest to osobą, której nie można nie lubić. Twardo stąpa po ziemi, daje sobie ze wszystkim radę i jestem pewna, że w końcu odnajdzie swój spokój.

Edyta Świętek po raz kolejny zabrała nas w podróż na przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Pełna emocji miłości, uniesień, gniewu i grzechu historia o tym, jak różni są ludzi i jak wiele ich różni. Autorka nie byłaby sobą, gdyby na zakończenie nie zrzuciła jakiejś bomby zapowiadającej kolejny tom i tym razem budzi ciekawość po raz kolejny — ja już nie mogę się doczekać kolejnej części!

Edyta Świętek
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Grzechy młodości (tom 4)
literatura obyczajowa, romans
Data wydania:
2020-06-09
Śnieżka - Weronika Cichoń

18:04

Śnieżka - Weronika Cichoń
W trzech punktach
1. Powieść w klimacie New adult.
2. Tajemnice z przeszłości.
3. Przyjaźnie miłości i niechciane znajomości.

*Wiktoria nie należy do osób towarzyskich i nie cieszy się popularnością wśród znajomych. Nie ma przyjaciół, nie imprezuje, dobrze się uczy i ma plany na przyszłość. Skazą jej idealnego życia jest przeszłość, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Wszystko się zmienia, gdy do jej pokoju wkrada się kot. A wraz z nim, Aleks – wytatuowany blondyn, niezbyt wylewny, bezczelny i oceniający po pozorach.

Życie dziewczyny nabiera tempa. Problem w tym, że demony przeszłości nie śpią, tylko cierpliwie czekają.*

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką! Fabularnie naprawdę mocno mi się podobała, ale nie była doskonała. Odrobinę kuleje jeszcze styl autorki, czasami miałam wrażenie, że niektóre sceny urywały się w połowie, żeby dać szansę kolejnym. Zabijało mi to odrobinę płynność czytania i wybijało z rytmu. Ale to jedyny minus, jaki znalazłam — styl można doskonalić, szlifować, jednak pisanie o emocjach autorka opanowała do perfekcji! Mogłam się wczuć w przeżycia bohaterów, poczuć na własnej skórze ich uczucia, bolączki — a to w powieściach lubię najbardziej.

Podobała mi się kreacja bohaterów, są wielobarwni, zaskakujący ludzie z przeszłością i z niewiadomą przyszłością. Dostaliśmy postacie, które mają wiele za uszami, a autorka im nie szczędziła, tylko podrzucała kolejne kłody pod nogi i plątała ich losem.No i wątek miłosny — taki naturalny, nieprzesłodzony (choć ja lubię, jak jest słodko, aż mdli) to tu jednak nie było słodko różowo i kolorowo. Było życiowo, a relacja bohaterów jest przeplatana czarnymi i jasnymi barwami. Autorka nadała kontrast tym postaciom, każdy w sobie ma odrobinę mroku i jasności.

To naprawdę ciekawa książka, wyczekują kolejnych powieści autorki i jestem ogromnie ciekawa, jak na przestrzeni kolejnych powieści będzie rozwijał się jej warsztat! Jeżeli szukacie powieści, w której będzie miłość, przyjaźń — ale też brudny świat, szemrane interesy i nałogi, które przyćmiewają zdrowy rozsądek — to Śnieżka jest powieścią dla was.


Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger