12:00

Zawsze będziemy razem - Gabriela GargaśW trzech punktach:
1. Brutalność komunistycznych rządów.
2. Rodzinne zawiłości losu.
3. Miłość w rozmaitych barwach.

*Drogi, które rozdzielił los, tak trudno połączyć na nowo.
Choć Teresa i Kateryna mają wspólną siostrę, to koleje ich losów były zupełnie różne. Bolesna przeszłość sprawiła, że nigdy nie miały okazji lepiej się poznać. Czy jako dorosłe kobiety będą potrafiły od nowa zbudować rodzinne więzi, a podobne problemy zbliżą je do siebie?
Teresa jako młoda żona czuje się coraz bardziej samotna. Jej mąż angażuje się w politykę, a odmienne poglądy stają się zarzewiem kłótni. Maksymilian spędza sporo czasu poza domem i poznaje fascynującą kobietę, z którą wiele go łączy. Niejeden mógłby stracić dla niej głowę…
Kateryna próbuje ułożyć sobie życie u boku Gustawa. Ukochany mężczyzna, dzieci i praca w szpitalu sprawiają, że wreszcie może zaznać spokoju i szczęścia. Do czasu. Czy zazdrość i intrygi zniszczą wszystko, co razem zbudowali?
Od książek Gabrieli Gargaś nie sposób się oderwać. Jej poruszające i pełne emocji opowieści sprawiły, że stała się czarodziejką kobiecych uczuć.*

Zawsze będziemy razem to drugi tom sagi Dobrzeńskich. Jest to jednocześnie podróż do Polski skąpanej w komunistycznej rzeczywistości.

Jest to wyjątkowa historia, w której można się zanurzy c po same uszy i przeżywać wzloty i upadki bohaterów. Moje serducho skradła zarówno historia Teresy, jak i Kateryny — w jej życiu pojawiły się osoby, które bardzo chciały namieszać, aby zakłócić jej szczęście. Przemyślenia bohaterki i sposób, w jaki mówi o tym, co ją spotyka, opisuje swoje uczucia — wzbudza w czytelniku niewiarygodne emocje. Również Teresa i jej zaskakująca historia przypadnie do waszego gustu, chciałam wraz z bohaterami płakać i czerpać z ich radości, delektować się chwilami spokoju i denerwować, kiedy coś szło nie tak, jak trzeba.Autorka nie szczędzi postaci, rzuca im kłody pod nogi. Jednak wszystko jest zachowane w realistycznym tonie. Nie ma tu mowy o przesadzeniu z dramatyzmem, bądź postawieniu zbyt wielu nierealnych scenek szczęścia. To opowieść o życiu, które kolorowane jest różnorodnymi barwami.

Zawsze będziemy razem — to historia o miłości, która czasami zawodzi. To również opowieść o tym, jak gorzkie może być życie i jak bardzo pragniemy urwać z niego, choć kawałek słodyczy. To przede wszystkim chwytająca za serce historia rodziny, małżeństw i przeciwności, które na drodze stawia nie tylko okrutny los, ale równie despotyczny rząd. Łapie za serce, ściska gardło i nie pozwala o sobie zapomnieć!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger