08:40

Szczyty chciwości - Edyta ŚwiętekW trzech punktach:
1. Tajemnice wychodzące na światło dzienne
2. Zawiłości życiowe rodziny Trzeciaków.
3. Dramaty, problemy i małe radości.

*Kolejny tom fascynującej, pełnej emocji, miłości i dramatów historii polskiej rodziny. Autorka ukazuje w niej codzienne radości i smutki polskiej rodziny, które splatają się z realiami życia w minionej epoce. Przełom lat 80 i 90 przynosi mieszkańcom Bydgoszczy nowe problemy. Inflacja oraz bezrobocie zmuszają obywateli do podejmowania nowych wyzwań. Tymoteusz poszukuje okazji do szybkiego pomnożenia fortuny. Ryzykuje spory kapitał w niepewnym przedsięwzięciu. Również Justyna wykazuje się znaczną przedsiębiorczością. Kobieta wciąż utrzymuje kontakt z domniemanym synem Heleny Wetlik. Kim jest w rzeczywistości Klaus Engel i jaką niespodziankę chowa w zanadrzu?*

Ależ dobrze było wrócić do rodziny Trzeciaków, jak do starych znajomych, za którymi już się tęskniło. Ich problemy radości i codzienne troski, to dla mnie wyjątkowa przygoda. Wzbudzają we mnie emocje, a autorka dba o to, żeby w ich życiu ciągle coś się działo. Jak w prawdziwym świecie raz na wozie raz pod wozem. Czasami w naszym życiu pada deszcz, innym razem wychodzi słońce i daje nam kopa do działania — tak samo jest z Trzeciakami. Raz mogą pławić się w szczęściu, innym razem los rzuca im wyzwania, którym muszą podołać.

W tej części moim zdaniem najlepiej została zarysowana tutaj historia Mirelli i Justyny — to one w większej części książki grają pierwsze skrzypce. Młode kobiety, zupełnie od siebie różne i kierujące się w życiu zupełnie innym kodeksem moralnym. Przyznaję, że mi bliższa jest Justyna i nie tylko przez wspólne imię, zwyczajnie, jest to osobą, której nie można nie lubić. Twardo stąpa po ziemi, daje sobie ze wszystkim radę i jestem pewna, że w końcu odnajdzie swój spokój.

Edyta Świętek po raz kolejny zabrała nas w podróż na przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Pełna emocji miłości, uniesień, gniewu i grzechu historia o tym, jak różni są ludzi i jak wiele ich różni. Autorka nie byłaby sobą, gdyby na zakończenie nie zrzuciła jakiejś bomby zapowiadającej kolejny tom i tym razem budzi ciekawość po raz kolejny — ja już nie mogę się doczekać kolejnej części!

Edyta Świętek
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Grzechy młodości (tom 4)
literatura obyczajowa, romans
Data wydania:
2020-06-09

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger