08:57

Pójdę za tobą wszędzie - Agata PrzybyłekW trzech punktach:
1. Pełnokrwiści bohaterowie
2. Problemy i prawdziwe uczucia
3. Niespodziewane zawiłości losu

*Kaja niedługo zostanie mamą – niestety, prawdopodobnie samotną mamą. Nie ma bliskich, a na domiar złego traci pracę. Ojciec dziecka proponuje jej pomoc, lecz mieszka na drugim końcu Polski. Kaja nie ma wyboru – musi wyjechać, zostawić za sobą przeszłość i zacząć życie u boku mężczyzny, którego nie kocha.
Luksusowy dom i brak trosk nie sprawiają, że jej życie staje się bajką. Dziewczyna czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia poznaje w bibliotece uroczego starszego pana Kazimierza, który opowiada jej historię swojej wielkiej miłości, gdy przed laty poślubił byłą więźniarkę z obozu znajdującego się w czasach wojny nieopodal jego wsi.
Między dwojgiem tak różnych, a jednocześnie tak podobnie samotnych ludzi rodzi się prawdziwa przyjaźń. Historia Wandy, która też musiała porzucić wszystko i ruszyć w nieznane, przynosi Kai ulgę. Podobnie jak rozmowy z przystojnym ogrodnikiem zatrudnionym w jej nowym domu…*

Nie wiem, czy już wam wspominałam, ale właśnie w takim wydaniu lubię Agatę Przybyłek najbardziej. Jest emocjonująco, problematycznie, a w powieści znajdziemy wiele trosk ludzi takich jak my wszyscy.
Historia wielu ludzi, których los postawił na swojej drodze nie bez przyczyny. Znajdziemy tu wachlarz przeróżnych emocji, od szczęścia, po łzy i przeciwności losu... aż do miłości, która przychodzi, choć nie była spodziewana.Pójdę za tobą wszędzie to kolejna sinusoida emocji, lawina uczuć i sytuacji, które są jednocześnie nieprawdopodobne, a jednak tak bardzo realne i chwytające za serce. Ta plątanina uczuć zapisana na kartach tej powieści, wlewają się w serce czytelnika, wypełniając je i zostając z nami na długo po skończeniu powieści.

W dodatku na uwagę zasługuje tutaj pokoleniowa miłość między Kazimierzem i wnukiem — ta wyjątkowa relacja łapie za serce, rozczula i wypełnia przyjemnym ciepłem. Takie wyjątkowe, nad wyraz rzeczywiste relacje bohaterów są czymś, co w książkach lubię najbardziej.

Pójdę za tobą wszędzie to wyjątkowa historia o przyjaźni, która zrodziła się w dziwnych i niespodziewanych okolicznościach, o miłości, która pojawia się jak grom z jasnego nieba i o szczęściu, które wcześniej czy później pozwoli nam osiąść na miejscu i rozkoszować się chwilą.


Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 7)
literatura obyczajowa, romans
Data wydania:
2020-06-03

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger