10:04

Obserwatorka - Alicja SinickaW trzech punktach:
1. Nieprzewidywalni bohaterowie
2. Akcja trzymająca w napięciu
3. Wciągający thriller psychologiczny.

*Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia.
Iza i Arek kiedyś byli przyjaciółmi. Wychowali się na tym samym oławskim osiedlu. Ona w ubóstwie, ON w pięknym domu z dużymi oknami. Zawsze ją fascynował, ale miała wrażenie, że są z innych światów, które do siebie nie pasują.
Po latach spotykają się na izbie przyjęć szpitala w Oławie. Doktor Arkadiusz Milski z trudem rozpoznaje w pobitej dziewczynie dawną znajomą. Ich relacja odżywa i budzi namiętne uczucia. Arek czuje, że to właśnie z Izą może ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci swojej partnerki.
Ktoś chce pokrzyżować ich plany. Iza dostaje na Facebooku dziwne wiadomości. Pod drzwiami znajduje róże. Czuje, że jest obserwowana, i zaczyna mieć pewność, że śmierć byłej dziewczyny Arka wcale nie była nieszczęśliwym wypadkiem. Czy jej też grozi niebezpieczeństwo?*

Alicja Sinicka to jedna z niewielu autorek, z której książkami jestem na bieżąco. Muszę również przyznać, że za każdym razem mnie zaskakuje. I tutaj było podobnie — zaskoczyła mnie wiele razy w czasie Obserwatorki... jednak jedną sprawę przewidziałam. Mogę być z siebie dumna, bo udało mi się to po raz pierwszy w przypadku książek pisarki.Narracja w książce jest prowadzona w formie pierwszoosobowej. Widzimy wszystkie wydarzeniami z perspektywy głównej bohaterki, nie zawsze potrafiłam ją zrozumieć. Wydaje mi się, że na tę postać wielki wpływ miało środowisko, w którym dojrzewała - są miejsca, które mają naprawdę wielki wpływ na nasze dorosłe życie.

Czy wobec tego moim zdaniem Obserwatorka była słaba? Nie, absolutnie nie! Obserwatorka to thriller pełen emocji, momentów zaskoczenia i trudnej skomplikowanej psychiki bohaterów. Polecam wam tę historię, bo to, że mi coś tam udało się przewidzieć, nie znaczy, że i wam się uda!

Autorka stworzyła historię pełną intryg, emocji i napięcia! To thriller psychologiczny, od którego nie można się oderwać, który zostaje w głowie i budzi niepokój... nigdy bowiem nie wiadomo, kto i gdzie nas obserwuje...


Alicja Sinicka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału:
Obserwatorka
Data wydania:
2020-05-20
Liczba stron:
392

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger