11:15

Niezdobyta tom. 2 - Melissa Darwood
W trzech punktach:
1. Górska, zimna przygoda
2. Miłość, która zrodziła się z przypadku.
3. Humor sytuacyjny i dialogowy.

*„Potrafiłam sobie wyobrazić niemal wszystko – koszmarną pogodę, wędrówkę w śniegu i mrozie, wycieńczenie fizyczne oraz to, że załamię się psychicznie.
Miałam koszmary o sunącej po zboczu lawinie, widziałam siebie odpadającą od ściany, z odmrożonymi palcami i soplami lodu w nosie.
Planowana wspinaczka Jansona na szczyt napełniała mnie niepokojem. Truchlałam na myśl o tym, że góry go zabiją.
Prawda jest jednak taka, że możesz sobie snuć wyobrażenia o najbliższej przyszłości – gdybać, planować, śnić, zakładać hipotetyczne rozwiązania, a twoje cholerne życie i tak ma własne plany względem ciebie…” – Julka.
Czy Julce i Jeremiemu uda się pokonać własne ograniczenia i zrealizować wyznaczone cele?
Czy zdołają się oprzeć wzajemnemu przyciąganiu, które może zrujnować ich plany?*

Niezdobyta 2 jest kontynuacja i zarazem częścią zamykającą dylogię Niezdobytej. To niezwykła opowieść o miłości do gór i do kobiety... która czasami trudniej zdobyć niż rzeczoną górę. Pierwszy i drugi tom są nierozerwalną całością, dlatego należy czytać w odpowiedniej kolejności.

A ja powiem wam z czystym sumieniem, że jak pokochałam pierwszy tom, tak przy drugim przepadłam bez reszty. Jeszcze więcej humoru, jeszcze więcej miłości i ... jeszcze więcej emocji i gór. Autorka naprawdę przyłożyła się do górskiego tematu, widać tutaj porządny research. W ostatnim czasie czytałam naprawdę sporo literatury wysokogórskiej — choć same góry były dla mnie przerażające, podziwiałam pasję innych. Muszę przyznać, że jeżeli w Niezdobytej pojawiał się wątek górski, dialog czy opisy — było to prawdziwe i dodawało powieść niepowtarzalnego smaku.

Niezdobyta to romans i może się wydawać, że na ten temat zostało już wiele powiedziane. Jednak NIE, a Melissa Darwood to właśnie udowodniła. Tło, jakie zostało wyeksponowane w tej powieści, nie pojawiło się w żadnym czytanym przeze mnie romansie - a dla mnie to już ogromny plus.W dodatku w tym tomie mam wrażenie, jest jeszcze więcej dialogów i sytuacji. Jeden dialog dotyczący hodowli selera bez zobowiązań zapadł w pamięć już na dobre i gdy tylko sobie o nim przypomnę, uśmiecham się pod nosem.

Niezdobyta to również emocje — wyjątkowe, niepowtarzalne. Nie tylko te słodkie miłosne uniesienia, ale również emocje związane z wysokogórską wspinaczką. Jestem przekonana, że ta powieść poruszy nie tylko waszą romantyczną duszę.

Niezdobyta to wyprawa w góry wysokie, wyprawa po miłość. Pełna nieprzewidzianych zwrotów, zaskakujących fragmentów i zwracająca uwagę na istotne problemy dotykające całego społeczeństwa.

Książka do kupienia TUTAJ

Melissa Darwood
Wydawnictwo: Melissa Darwood
Cykl: (Nie)zdobyta (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Data wydania:
2020-05-13
Liczba stron:
360Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger