09:40

Awaria uczuć - Joanna KruszewskaW trzech punktach:
1. Zabawna
2. Pełna ludzkich problemów i trosk
3. Mająca wszystkie czynniki idealnej powieści obyczajowej.

*Życie Matyldy na pierwszy rzut oka wydaje się idealne: wspaniały, oddany jej bez reszty chłopak, świetna praca w dużej firmie, oparcie wśród koleżanek. Czego chcieć więcej? Niestety pewnego dnia wszystko staje na głowie: zamiast oczekiwanego awansu dostaje wypowiedzenie, Paweł musi wyjechać na rok za granicę, rzekoma przyjaciółka okazuje się wrogiem , dolegliwości żołądkowe nie są grypą…. Na dodatek na horyzoncie pojawia się dawna miłość. Jak Matylda poradzi sobie z przeciwnościami losu? I czy to aby na pewno są przeciwności…? *

Bywają takie chwile, że życie wywraca się do góry nogami i wali na łeb na szyję. Właśnie takie salto zrobiło teraz życie Matyldy!
Autorka nieźle namieszała w pracy i życiu prywatnym naszej bohaterki, rzucała jej kłody pod nogi i choć nie zawsze było kolorowo, ta poradziła sobie ze wszelkimi przeciwnościami. Powieść idealnie udowadnia, że po każdej przykrej sytuacji przychodzi dobra. Życie jest sinusoidą wydarzeń, raz jesteśmy u szczytu, innym razem brodzimy na samym dnie. Ważne, aby w każdym dniu odnaleźć siłę na kolejny i brnąć do przodu z wiarą, że wszystko kiedyś się ułoży z nasza drobną pomocą.

Awaria uczuć to typowa powieść obyczajowa, ma wszystkie czynniki, które ja uważam za ważne w tym gatunku. Były emocje, chwile szczęścia, szczypta miłości i dobrego humoru. Bohaterka przypomina kobietę, taką jak my wszyscy — z pewnością nie jedna z pań zobaczy tu swoje własne odbicie.

Powieść o zawiłości losu, przeciwnościach i sile bohaterów, którą każdy z nas powinien w sobie odnaleźć. Optymistyczna, ciepła i niezwykle klimatyczna opowieść o życiu i wszystkich jego barwach. Pełna problemów, z którymi może się spotkać każdy z nas — przede wszystkim o życiu i o jego wielobarwności.

Joanna Kruszewska
Wydawnictwo: Replika
literatura obyczajowa, romans
344 str.
Data wydania:
2020-05-12
Liczba stron:
344

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger