12:59

Piętno dzieciństwa - Katarzyna KieleckaW trzech punktach:
1. Skomplikowane relacje rodzinne.
2. Trud dzieciństwa odciśnięty na dorosłych decyzjach.
3. Miłość, która musi wiele przetrwać, żeby mieć rację bytu.
*Jaką cenę w dorosłym życiu płaci człowiek, który doświadczał w dzieciństwie przemocy?
Wojtek Rawicki pozornie jest szczęśliwy i spełniony zawodowo. Wysokie stanowisko w banku, piękny dom i żona z dziećmi tworzą idylliczny obraz. Tymczasem traumy sprzed lat pozostawiły rany w duszy mężczyzny, które wciąż się nie zagoiły. Lata koszmaru, dręczące sny i nieustanne trudności z ujawnianiem emocji są dla Wojtka wciąż nie do pokonania. Pochopne i złe decyzje dodatkowo skomplikowały jego życie oraz wywołały spiralę niekończących się wyrzutów sumienia.
Gdy w wigilijny wieczór Rawicki dowiaduje się, że ma córkę, jego świat ulega nagłej zmianie. Bohater podporządkowuje wszystkie działania jednemu celowi – aby poznać własne dziecko i stać się dla niego tatą.
Czy mężczyzna zdoła znaleźć w sobie odwagę i wytrwałość, by zawalczyć o nowe życie?

Piętno dzieciństwa to drugi tom dylogii o rodzeństwie Rawickich. W pierwszej powieści Sedno życia swoją historię przedstawiła Edyta. Teraz nadszedł czas, by dopuścić do głosu jej brata — Wojtka.*
Na początku muszę wam powiedzieć, że książka jest drugim tomem. Ważne, żebyście to wiedzieli — ja nie wiedziałam i przeczytałam bez znajomości pierwszej części. Nie czułam się zagubiona, ponieważ pierwszy tom, z tego, co zrozumiałam, opowiada o siostrze naszego Wojtka.

Autorka już od pierwszych stron wrzuca nas w brutalny i brudny świat dzieciństwa Wojciecha. Nieciekawy obraz przedstawiony na początku ciągnie się za naszym bohaterem jak niechciany nieprzyjemny zapach. Nie potrafi zbudować trwałych relacji z innymi — ponieważ tak naprawdę nigdy nie zaznał miłości, nikt nie nauczył go kochać!Jeżeli szukacie powieści, która wzbudzi wasze emocje — ale w taki niewymuszony naturalny sposób, to Piętno dzieciństwa jest książką dla was.
To opowieść o życiu, którego tak naprawdę mogło doświadczyć wielu. Nie każdy może cieszyć się szczęśliwą rodziną, nie każdy miał kochających rodziców. Dlatego uważam, że takie książki — choć fikcyjne — powinny zmuszać do myślenia i sprawiać, że nie będziemy potrafili o nich zapomnieć.

Piętno dzieciństwa to nie kolejna prosta obyczajówka, to historia o miłości — choć nie pięknej i usłanej różami, a raczej trudnej, uczącej cierpliwości i pokazującej, że czasami potrzeba długiej drogi, aby nauczyć się kochać. To opowieść o zagubionej duszy, która długo błąkała się po świecie, popełniając szereg błędów, aby na koniec zrozumieć, co naprawdę w życiu daje radość.


Katarzyna Kielecka

Wydawnictwo: Szara Godzina
Cykl: Sedno (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Data wydania:
2020-02-19

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger