12:15

Nic za darmo - Agata Bizuk
W trzech słowach:
1. Powieść zmuszająca do myślenia.
2. Udowadniająca, że czasami nie doceniamy tego, co jest, rozpamiętując ciągle, to co było.
3. Magiczna historia o stracie i nowym życiu.

*Czasami chciałoby się cofnąć czas. Trzeba jednak uważać o co prosi się los, bo w życiu nie ma nic za darmo.
Mąż Mai zginął w wypadku samochodowym. Kobieta nie potrafi pogodzić się z utratą ukochanego. Stara się skupić na wychowaniu małego Jasia i pracy, lecz czuje, że w jej sercu nie ma już miejsca na nową miłość.
Nawet Rafał, w którym znajduje oparcie, nie może liczyć na coś więcej niż przyjaźń. Już spotkała tego jedynego i nic tego nie zmieni, mimo że już go nie ma.
Pewnego dnia na cmentarzu Maja rozmawia z tajemniczą cyganką. To spotkanie zmieni wszystko. Kobieta budzi się dwadzieścia lat wcześniej w dniu swojej matury…*

To moje pierwsze spotkanie z autorką... i usze się przyznać, że chyba nie zwróciłabym uwagi na tę książkę, gdyby nie okładka. Tak, jestem okładkową sroczką. Tak, okładka musi przyciągać wzrok.
Cieszę się, że dałam jej szanse z prostej przyczyny: zaskoczyła mnie, wzbudziła emocje i zostawiła z tak zwanym kacem książkowym. Takie powieści lubię najbardziej, zapadające w pamięć!Ale do rzeczy. Pierwszym aspektem, który mnie urzekł, zaskoczył i sprawił, że o książce nie zapomnę długo to... zakończenie. Właśnie finalna część książki stawia wiele pytań, nie tylko bohaterce, ale również nam. Każdemu czasami zdarza się rozpamiętywać przeszłość zastanawiać się, co by było, gdyby... A może warto przeszłość zostawić z tyłu i żyć tylko tym, co ważne tu i teraz? Czasami za bardzo dajemy się pochłonąć demonom dawnych lat, zapominając, że żyjemy i musimy stawiać czoła nowym wyzwaniom, czasami nawet w nowej rzeczywistości jak było w przypadku naszej Mai.
Nic za darmo ma w sobie magię, taki wątek, który nie do końca jest realny, ale to właśnie on pozwala się odnaleźć bohaterom. Zrozumieć sens dalszej egzystencji i pomaga w podniesieniu się z kolan po niewyobrażalnej stracie.

Nic za darmo to powieść obyczajowa, ale pod płaszczykiem skrywa moc, budzi emocje i nakazuje się zatrzymać i odrzucić przeszłość... bo na nią już nie mamy wpływu.

Agata Bizuk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
literatura obyczajowa, romans
264 str.
Data wydania:
2020-03-25
Liczba stron:
264

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger