11:00

Karma. Odważne i romantyczne - Malwina Chojnacka
Ta historia pokazała mi, że w życiu najważniejsi są ludzie, którzy nas otaczają...

*Dwanaście miesięcy, trzy przyjaciółki i jedno miejsce, które łączy: kawiarnia Karma. Do niej zawsze się wraca!
Znajdujące się na życiowym zakręcie Wiktoria, Justyna i Ola założyły Karmę – kawiarnię przyjazną psom. Ten szalony pomysł pociągnął za sobą inne odważne życiowe decyzje. Jak poradzi sobie Ola po bolesnym rozstaniu z mężem? Czy Justyna, prowadząc prywatne śledztwo, odnajdzie człowieka, który katuje bezdomne psy? Co pomoże Wiktorii zapomnieć o ciężkiej chorobie?
Odważne i romantyczne to pierwszy tom serii o prawdziwej przyjaźni i sile miłości – do siebie, ludzi i zwierząt. Zapraszamy w gościnne progi Karmy!*

W historii dostajemy narracje trzecioosobowa prowadzona na zmianę z perspektywy trzech przyjaciółek. Choć jedna z bohaterek jest moją imienniczką, to jednak najbliżej mojemu sercu okazała się Olga. Od samego początku wzbudziła we mnie emocje, jej sytuacja rodzinna każe automatycznie nam jej współczuć, a jednocześnie podziwiać, że potrafi otwarcie zakończyć coś, co nie ma prawa bytu...

Karma to opowieść, której nie mogę jednocześnie sklasyfikować, zarobiłabym jej krzywdę, gdybym zamknęła ja w ramach powieści obyczajowej, ponieważ jest na tyle złożona, wielowarstwowa, że nie można jej jednoznacznie określić. Mamy romantyczne watki, wiele przyjaźni, rodzinnych trudności, społecznych problemów i jako wisienkę na torcie dostajemy zagadkę nieco kryminalna, myślę, że to taki miks o życiu, w którym każdy z nas znajdzie cząstek siebie i jakichś watek tylko dla siebie.

Opowieść ta pokazuje piękną wyjątkową nie tylko kobiecą przyjaźń wsparcie, jakim darzą się głowni bohaterowie, jest czymś, czego w życiu pragnie każdy z nas. Autorka nie owija w bawełnę, nie udaje, że życie jest piękne i różowe wręcz przeciwnie udowadnia, że życie ma wiele barw i odcieni. Stara się również przekonać, że po każdej burzy wychodzi słońce. To momentami zabawna innym razem gorzka historia o ludziach tacy jak my wszyscy.


Malwina Chojnacka
Wydawnictwo: Książnica
literatura obyczajowa, romans
416 str.
Data wydania:
2020-02-12
Liczba stron:
416

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger