11:28

Zrobię dla ciebie wszystko - Agata Przybyłek
Kolejna historia z serii Z domkiem i kolejne morze emocji i ludzkich problemów!

*Chwytająca za serce opowieść o tym, jak los potrafi pokrzyżować ludzkie ścieżki. I o trudnych decyzjach, z których czasem żadna nie jest właściwa.
Ewa jest szczęśliwą matką i żoną, prowadzi z mężem pensjonat na Podhalu i razem wychowują kilkuletnią córeczkę. Nieszczęśliwy wypadek sprawia, że dziewczynka trafia do szpitala. Poczucie winy oraz wstyd nie dają Ewie spokoju. Kobieta uświadamia sobie, że prawda, którą ukrywała przed światem, musi wyjść na jaw…
Czy raz otwarte drzwi do przeszłości da się jeszcze zamknąć? Ile krzywd i ran można wybaczyć w imię miłości?*

Nie sądziłam, że ta książka spodoba mi się tak bardzo. Zaczęłam ją czytać i jakoś na początku stwierdziłam, że to nie może się udać — zbyt szybko autorka wyłożyła wszystkie karty na stół i pozbawiła tym samym całą opowieść napięcia i wielu emocji. Jakże błędne były moje pierwotne przypuszczenia, bo okazało się, że Agata Przybyłek skrywa cennego asa w kieszeni i tego, co wydarzyło się w późniejszej fazie lektury, nie przewidział nikt — a z pewnością nie ja.Moja romantyczna dusza również została tutaj połechtana jak nigdy wcześniej. Mogłabym powiedzieć, że urok wyjątkowej miłości z tej książki daję siłę i nadzieję, że miłość naprawdę wile wybacza, jest cierpliwa, a ta dojrzała i pełna odpowiedzialności może pomagać przetrwać wszystko.

Dostałam tutaj również piękną retrospekcję z przeszłości naszej głównej bohaterki. Dzięki temu cała ekspozycja postaci nie przebiegła w nudny i schematyczny sposób. Autorka wkręciła mnie w tę historię i sprawiła, że do samego końca moje serce było między młotem a kowadłem. Młodzieńcza fascynacja, uniesienia i zauroczenie klasyfikujące na równi z miłością czasami mogą nieźle namieszać w naszym życiu.

Zrobię dla ciebie wszystko to naprawdę dojrzała historia pełna, która najpierw uderzyła w moją matczyną naturę — pozwoliła mi zjednać się z bohaterką, odczuwać jej emocje. A jednocześnie pokazała mi, że dojrzałość i jasność myślenia w związku — szczególnie tym małżeńskim — to trochę kierowanie się dobrem ogółu, całej rodziny. Nie tylko jednostki.


Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania:


2020-02-26
Liczba stron:
400
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger