08:00

Reputacja - Marcin Kiszela
Nic nie jest takim, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka... ludzie każdego dnia przybierają maski... a już mistrzami w tym są medialne osobistości.

*Milena Bilkiewiczyoutubowa sensacja ostatniej dekady, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jej specjalistka od zarządzania wizerunkiem, a zarazem najbliższa przyjaciółka, Alicja, postanawia zająć się sprawą. Nie przeczuwa jednak, że prywatne śledztwo zaprowadzi ją w miejsca, w których przyjdzie jej się zmierzyć także z bolesną prawdą o sobie samej i o ludziach, którym dotąd ufała.

Czy Alicja będzie miała jakiekolwiek szanse starciu z nieprzewidywalnym i groźnym porywaczem? Czy zdoła odróżnić fakty od elementów artystycznej kreacji, którą przecież sama każdego dnia uwiarygodniała?

Czy zdoła się zmierzyć z bolesną prawdą o sobie samej i ludziach, którym dotąd ufała*

Reputacja jest dla mnie pierwszym spotkaniem z piórem autora, choć ten debiutował w 2018 roku. Ja przed ujrzeniem Reputacji nie miałam o tym pojęcia. W tej powieści dostajemy dość specyficzną narrację? Dlaczego? Otóż bohaterowie opowiadają całą historię jako narratorowi, choć zdarza się wielokrotnie, że zwracają się bezpośrednio. Dzięki tej cała opowieści nabiera zupełnie innego wymiaru, czuje się, jakbyśmy uczestniczyli w tej opowieści, jakby bohaterowie mówili ja właśnie dla nas...To nie zwykła historia, autor prowadzi grę z czytelnikami. Wciąga, zwodzi, z każdym kolejnym rozdziałem szokuje i intryguje jeszcze bardziej. To jedna z tych książek, które od początku do końca muszą być przeczytane na jeden raz, żeby nie odrywać się od tego klimatu nie pozwolić opaść temu napięciu, które towarzyszy nam przy poznawaniu kolejnych następnych szczegółów.

To również opowieść zwracająca uwagę na kreację rozmaitych osób w mediach. W tym świecie internetowo telewizyjnym ludzie nie mogą być sobą, muszą się wpasować w ramy, które ktoś do nich przygotował. W tej historii nawet osoby, które się znało, szanowało, zdejmują swoją maskę, obnażając swoje prawdziwe niekoniecznie lepsze Ja... Polecam, gwarantuję, że przepadniecie dla tej historii, nie będziecie chcieli przestać jej czytać... do ostatniej kropki.

Marcin Kiszela
Data wydania:
2020-02-12
Liczba stron:
304
Wydawnictwo:
W.A.B.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger