12:39

Kości nie kłamią - Melinda Leigh
Kości nie kłamią... choć trudno zgadnąć kto w tym zamieszaniu mówi prawdę.*Lance Kruger, najlepszy przyjaciel i partner byłej prokurator Morgan Dane, nie miał beztroskiej młodości. Wciąż nie pogodził się z zaginięciem ojca, Victora Krugera. I chociaż to wydarzenia sprzed blisko ćwierć wieku, Lance ciągle czuje przytłaczający ciężar tego tajemniczego zniknięcia i zadaje sobie kolejne pytania bez odpowiedzi. Szansa na rozwiązanie zagadki pojawia się wraz z odnalezieniem zardzewiałego wraka samochodu Victora Krugera, który wyciągnięto któregoś dnia z Grey Lake. Jednak mroczne jezioro niechętnie ujawnia tajemnice. Raczej przynosi kolejne posępne zagadki. Szkielet znaleziony w bagażniku wyłowionego samochodu jest jedną z nich. Morgan i Lance nie mają wyjścia — muszą zrobić wszystko, by rozwiązać tajemnicę morderstwa sprzed lat.

Miasteczko Scarlet Falls nigdy nie było sielankową osadą — choć mogło za taką uchodzić. Odkrywanie mrocznych sekretów z przeszłości nie może pozostać bez reakcji. Z początku Morgan i Lance nie zdają sobie sprawy z rosnącego zagrożenia. Lance walczy ze wspomnieniami i z wątpliwościami. Morgan demaskuje kolejne kłamstwa. Pewnego dnia okazuje się, że ktoś śledzi ich każdy krok. Stopniowo na jaw wychodzą szokujące fakty, a świadkowie, powiązani dawną tajemnicą, giną. Na Morgan i Lance’a czyha śmiertelne niebezpieczeństwo...
Ten sekret jezioro powinno było ukryć na zawsze...*

To moje drugie spotkanie z piórem Melindy Leigh, czytam wybiórczo, ponieważ zapoznałam się z pierwszym tomem, ale gdzieś w szale czytania zapomniałam o drugim. Nie czułam jednak większego przeskoku w historiach, żadne wątki nie były dla mnie niezrozumiałe.

Poprzednim razem, czyli przy lekturze pierwszego tomu, byłam usatysfakcjonowana lekturą. Historia wciągająca, skomplikowana i trudna do rozwiązania. Natomiast w tej części jakoś zbyt szybko przewidziałam pewne wątki, ale nie zepsuło mi to odbioru całości. Powieść jest napisana w taki sposób, że mimo niewielkiej przewidywalności — wciąga.

Relacje postaci są idealnym tłem dla całej opowieści. Tło obyczajowe jest rozbudowane, ale nie przytłacza głównego wątku, wręcz przeciwnie idealnie je wypełnia, sprawiając, że powieść staje się wielowymiarowa. To nie tylko wyjątkowy kryminał, z intrygującą sprawą kryminalną, ale również ciekawa obyczajówka o zwykłych problemach ludzi takich jak my.

Jeżeli szukacie ciekawego przerywnika, gdzie akcja pędzi do przodu, a emocje nie pozwalają odłożyć książki, to Kości nie kłamią będzie idealną książką dla was.


Melinda Leigh
Wydawnictwo: Editio
Cykl: Morgan Dane (tom 3)

Tytuł oryginału:
Bones don't Lie
Data wydania:
2020-02-25
Liczba stron:
320
Tłumacz:
Olga Kwiecień
Seria:
Editio Black
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger