08:01

Ja ciebie mocniej - Małgorzata Lisińska
Dziś napisze wam o książce, na którą czekałam jak dziecko na gwiazdkę! Ale czy moje oczekiwania względem niej zostały spełnione?


*Kiedy wydaje ci się, że masz wszystko i naraz tracisz grunt pod stopami…

Jasiek zdobywa miłość swego życia, ale czy zdoła ją utrzymać? Czy potrafi oprzeć się pokusom? I czy miłość wystarczy, by odbudować to, co wydawało się utracone?
Wróć do Tychów, by poznać losy brata Karoliny, przebojowej bohaterki Świateł w jeziorze, i kolejny raz zakochać się w tym mieście.
*


Na wstępie przytoczę wam słowa z mojej opinii o pierwszym tomie serii Miłość w Tychach:W dodatku życie uczuciowe Jaśka, to bardzo ciekawy temat, uważam, że z jego oddzielnej historii mogłaby wyjść emocjonalna bomba.Jak widzicie, Jasiek od samego początku skradł moje serce, wtedy jeszcze nie wiedziałam, że autorka zapragnie opowiedzieć nam jego historię, ale teraz jestem jej za to ogromnie wdzięczna.Nie tajemnicą jest, że uwielbiam złożone, skomplikowane i pełne emocji postacie — a takim bohaterem jest właśnie Jasiek. Polubiłam go w pierwszym tomie i byłam przekonana, że powieść o nim wzbudzi we mnie wiele emocji. I tak też było. Ja ciebie mocniej to książka, przy której się śmiałam, wkurzałam (oj jak mnie ten mój ulubiony Jasiek momentami wkurzał) wzruszyłam się i tak właściwie do końca nie wiedziałam, jak autorka zakończy tę opowieść.W tej książce nic nie było oczywiste, Małgorzata Lisińska uwydatniła wątki, które zarysowała sobie w powieści Światła w jeziorze, a całość idealnie zazębia się z wcześniejszymi historiami. W Ja ciebie mocniej dostajemy wydarzenia jeszcze przed tymi, które znamy z pierwszego tomu serii Miłość w Tychach, potem akcja nachodzi na siebie i możemy obserwować wydarzenia, które w Światłach w jeziorze były dla nas tylko tłem.Moim zdaniem Małgorzata Lisińska podołała wyzwaniu, wyjaśniła nam przeszłość Jaśka, udowodniła, że nie zawsze jesteśmy idealni. Czasami popełniamy błędy i tak naprawdę nie ma ludzi bez skazy. Historia Jaśka to trochę taka opowieść o niedomówieniach, które zrobiły bohaterom wiele krzywdy.Małgorzata Lisińska książką Ja ciebie mocniej udowodniła mi, że nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka. Pokazała, jak łatwo oceniamy ludzi, nie znając szczegółów, a jedynie strzępy informacji. W dodatku autorka uświadamia, że pogoń za pieniądzem bywa zgubna. Moim zdaniem to najlepszy tom serii Miłość w Tychach

Małgorzata Lisińska

Cykl: Miłość w Tychach (tom 3)
Data wydania:
2020-02-15
Wydawnictwo:
Inanna
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger