12:56

Echa niewierności - Edyta ŚwiętekJestem świeżo po lekturze Echa niewierności, czyli drugiego tomu Grzechów Młodości... i jedyne, co mogę powiedzieć to... CZYTAJCIE TĘ SAGĘ!

*
Chwytająca za serce opowieść o tym, jak los potrafi pokrzyżować ludzkie ścieżki. I o trudnych decyzjach, z których czasem żadna nie jest właściwa.
Ewa jest szczęśliwą matką i żoną, prowadzi z mężem pensjonat na Podhalu i razem wychowują kilkuletnią córeczkę. Nieszczęśliwy wypadek sprawia, że dziewczynka trafia do szpitala. Poczucie winy oraz wstyd nie dają Ewie spokoju. Kobieta uświadamia sobie, że prawda, którą ukrywała przed światem, musi wyjść na jaw…
Czy raz otwarte drzwi do przeszłości da się jeszcze zamknąć? Ile krzywd i ran można wybaczyć w imię miłości?
*

Końcówka pierwszego tomu tj. Rzeki kłamstw zostawiła czytelnika z niedowierzaniem wypisanym na twarzy. Jeszcze długo po skończeniu czytania zadawałam sobie pytanie, jak właściwie mogło się to wszystko tak zakończyć. Siedziałam jak na szpilkach z wyczekiwaniem kolejnego tomu. I oto są Echa niewierności, które odpowiedziały mi na pytania zadane po lekturze pierwszego tomu, ale również zadały mnóstwo kolejnych pytań i tym samym zrobiły jeszcze większy mętlik w głowie.

Po pierwsze — książka wzbudziła we mnie wiele emocji, każdy wątek przeżywam cała sobą. Jednak to końcówka po raz kolejny mną wstrząsnęła i sprawiła, że jednocześnie nienawidzę autorki za zakończenie i muszę jej w tym miejscu również pogratulować umiejętności grania na ludzkich emocjach, budowania napięcia i spuszczania pary w najmniej spodziewanym momencie.Echa niewierności zaskoczyły rozwojem wydarzeń, szczególnie jestem miło zaskoczona tym, co podziało się u mojej ulubionej damskiej postaci. Jednocześnie jestem rozgoryczona rozwojem wydarzeń, jeżeli chodzi o mojego ulubionego męskiego bohatera.

Ta opowieść jest niczym nasze życie, choć dzieje się w samym środku PRL-u a jednocześnie ujawnia, że choć czasy się zmieniają, to ludzkie troski i problemy pozostają niezmienne. Słodko gorzka z tragicznymi momentami opowieść o życiu, w którym każdy ma ważną rolę.

Edyta Świętek
Wydawnictwo: Replika

Cykl: Grzechy młodości (tom 2)
literatura piękna

Data wydania:
2019-10-29
Kategoria:
literatura piękna

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger