11:33

Masz wiadomość Agata Przybyłek
Nie wiem, czy można zakochać się w osobie poznanej przez internet. Nie wiem, czy ja potrafiłabym zaufać komuś, kogo znam wirtualnie... zaufać, tak żeby stworzyć z nim związek. I przede wszystkim... moja wyobraźnia działa swoim rytmem i jestem pewna, że gdybym wybierała się na spotkanie z mężczyzną z internetu, przypomniałaby mi wszystkie reportaże o seryjnych mordercach. Niemniej ludzie właśnie w taki sposób znajdują miłość... Blogowanie dało mi wiele znajomości, które trwają od dawna. Może i miłość można w podobny sposób znaleźć?

*Czy można spotkać miłość swojego życia na portalu randkowym?
Po siedmiu latach szczęśliwego związku Julia zostaje porzucona przez ukochanego tuż przed ślubem. Dziewczyna jest załamana i nie wierzy, że kiedykolwiek jeszcze będzie szczęśliwa, jednak za namową przyjaciółki zakłada konto na portalu randkowym i poznaje Adama – mężczyznę, który już dawno stracił zaufanie do płci przeciwnej oraz nadzieję, że kiedyś pozna tę jedyną, wyjątkową kobietę…
Gdy pewnego dnia na czacie otrzymuje krótkie, lecz intrygujące pytanie, Adam nie podejrzewa nawet, że ta jedna wiadomość zmieni całe jego życie. Czy wirtualne uczucie przetrwa, gdy Julia i Adam spróbują przenieść je do prawdziwego świata? A może ten romans był tylko żartem?
Masz wiadomość to wzruszająca i wyjątkowa opowieść o tym, że twój przepis na szczęście nie zawsze musi być jedyną słuszną drogą, żeby to szczęście osiągnąć… Miłość przychodzi niespodziewanie!*

Nie wiem, dlaczego spodziewałam się, że ta książka będzie napisana w formie epistolarnej. Chwała za to, że nie była. To powieść obyczajowa z typową dla tego gatunku narracją trzecioosobową. Autorka w początkowej fazie książki postawiła na ekspozycje głównych postaci, dzięki czemu dowiadujemy się, w jaki sposób znaleźli się na tym życiowym rozstaju i zdecydowali się założyć konta na portalach randkowych.

W książce znajdziemy przewagę dialogów, które są zapisane w formie wiadomości, ale jak już wspomniałam, powieść nie ogranicza się tylko do tego. Te wszystkie wiadomości i codzienne życie przybliża nas do postaci i z każdą wymianą zdań między bohaterami poznajemy ich jeszcze bardziej.

W książce głównym prowodyrem to rozpoczęcia nowego życia były nieudane związki. Myślę, że każdy z nas kiedyś został zraniony bardziej lub mniej. Nasi bohaterowie to romantyczne dusze, które pierwotnie źle ulokowały swoje uczucia. Chyba tak bardzo udało mi się z nimi zjednać, bo we mnie również romantyczna dusza zawsze bierze górę.

Masz wiadomość to historia, która z całą pewnością mogła gdzieś wydarzyć się naprawdę. Sama autorka wspomina, że właśnie w taki sposób poznała swojego męża, a więc jest najlepszym przykładem na to, że miłość można znaleźć nawet na portalu randkowym. To opowieść o tym ile w stanie jesteśmy zaryzykować dla miłości i jak wiele będziemy mogli poświęcić dla własnego szczęścia. Czasami trzeba przewrócić życie do góry nogami, aby odnaleźć harmonię i spokój.

Agata Przybyłek
Data wydania:
2020-01-15
Liczba stron:
368
Wydawnictwo:
Czwarta Strona
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger