18:09

To będą piękna święta - Karolina WIlczyńskaW trzech punktach:

1. Wszystkie odcienie świąt, nie tylko te szczęśliwe.

2. Wyjątkowe zdjęcia i patenty na ozdoby świąteczne.

3. Niezwykły klimat Bożego Narodzenia

Święta to wyjątkowy okres, pełen podniosłości i wydawałoby się szczęścia. Jednak nie zawsze święta są piękne...

Jagodno to urokliwa miejscowość położona w Górach Świętokrzyskich, gdzie smaki życia odmieniają się przez wszystkie przypadki. Z jego mieszkankami doświadczamy na równi radości i smutku, miłości i nienawiści, namiętności i samotności. W nadchodzące święta splotą się losy wielu kobiet, bo wszystkim nam towarzyszą podobne uczucia i pragnienie szczęścia. Każdej z bohaterek poświęcony jest osobny rozdział. Poznamy je bliżej i będziemy mogły poczuć się jak jedna z nich!

Autorka w książce To będą piękne święta umieściła bohaterów serii Jagodno. Każda z postaci wspomina swoje święta sprzed lat, które najbardziej utkwiły im w pamięci. Okazuje się, że nie dla wszystkich święta zawsze były beztroskie i szczęśliwe...*

Muszę wam powiedzieć, że nie czytałam poprzednich tomów Stacji Jagodno, ale ta historia napisana została w taki sposób, że nie czułam zagubienia w fabule... może dlatego, że to nie jest jedna ciągłe historia, a raczej zbiór opowiadań, które łącznie zmierzają do jednego mianownika. Jedno wiem na pewno, muszę sięgnąć po Jagodno, bo wiele wątków mnie zaciekawiło i mam nadzieję, że w poprzednich tomach serii dostanę wiele emocji i odpowiedzi na pytanie, które wzbudziły we mnie opowieści poszczególnych postaci.

Autorka już pierwszym rozdziałem pokazała mi, że potrafi wzbudzać emocje... historia Tamary z przeszłości, choć krótka to bardzo emocjonująca. Z kolei opowieść Ewy przyprawiła mnie o ciepło na sercu... właśnie ta książka taka jest, jedna opowieść chwyta za serce poziomem emocji i niekoniecznie szczęśliwych świąt, a z drugiej kontrastują miłe i przyjemne wspomnienia związane z Bożym Narodzeniem.

Jeżeli nie czytaliście Jagodna a kusi was ta książka, możecie śmiało sięgnąć. To nie tylko zbiór opowieści, ale również ciekawe porady! Urzekły mnie niektóre zdjęcia, pokazujące, w jaki sposób można zrobić piękne ozdoby świąteczne. Tak dziwnej, ale wyjątkowej w swojej dziwności powieści jeszcze nie czytałam. Naprawdę było super i pochłonęłam ją w jeden wieczór.

Ta historia pokazała, że najważniejsza jest wiara w to, że po burzy zawsze wychodzi słońce, choć gorycz życia przytłacza, warto dąży c do tego, aby te święta były piękne... i aby również piękna była reszta życia. Nie warto tkwić w toksycznych relacjach, zamartwiać się, czasami trzeba być samolubnym, aby uszczknąć sobie odrobiny radości z życia.

Karolina Wilczyńska

Cykl: Stacja Jagodno (tom 11)
literatura obyczajowa, romans
Data wydania:
2019-10-30
Liczba stron:
328
Wydawnictwo:
Czwarta Strona
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger