16:58

Stażystka - Alicja SinickaW trzech punktach:
1. Niesamowicie wciągająca.

2. Trzymająca w napięciu.

3. Zaskakująca.


*Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni.
Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej.

Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.

Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz zamierza się z niego wycofać.

W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo.*


Po przeczytaniu kolejnej książki autorki mogę śmiało, rzec, że autorka mnie nie zawiodła jeszcze ani razu! Każda z jej powieści jest wciągająca, zaskakująca i pełna emocji. To polska pisarka, która suspens opanowała do perfekcji. Jeszcze ani razu nie udało mi się przewidzieć zakończeń książek Alicji i tym razem nie domyśliłam się nic a nic. Zakończenie zwala z nóg i jest takim punktem, w którym wszystko zaczyna nabierać sensu.


Akcja może nie pędzi jak szalona, ale jest wciągająca i w każdym rozdziale zostaje posiane jakieś ziarno niepewności, które kiełkuje w czytelniku, aż do ostatniej strony. Mamy pokręcone relacje bohaterów, choć w końcowej fazie zdają się one nabierać pozornego sensu. Od pierwszych stron autorka mieszała mi w głowie, myląc tropy i nie naprowadzając ani razu na ten właściwy. Wszystko w tej powieści było elektryzujące, pełne emocji, a napięcie wiszące między wszystkimi bohaterami zdawało się nie opadać.


Stażystka to jeden z tych thrillerów psychologicznych, o którym się nie zapomina. Dla mnie dobry thriller charakteryzuje zakończenie, które zostawia po sobie zaskoczenie i takie, którego nie jestem w stanie przewidzieć — Dostałam to w Stażystce i już wiem, że sięgnę po każdą kolejną książkę autorki w ciemno!


Alicja Sinicka

Data wydania:
2020-01-29
Liczba stron:
432
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Kobiece
Thriller

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger