09:47

Obok ciebie - Anna Kasiuk


Obok ciebie to dla mnie pierwsze spotkanie z książkami Anny Kasiuk. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej historii, a że ja nie czytam z reguły opisów fabuły, to historia była dla mnie wielką niespodzianką.

*Nigdy nie rezygnuj z marzeń.
Pełna namiętności opowieść o odkrywaniu swojej kobiecości i czerpaniu z życia pełnymi garściami.
Życie Izabeli przypomina sielankę: kochający mąż, urocze dzieci, praca, która daje satysfakcję… Izabela jest szczęśliwa i wierzy, że w imię miłości warto było lata temu zrezygnować z największej pasji, jaką był taniec.
Wszystko zmienia się jednak w chwili, gdy w wyniku rutynowego badania lekarz stawia niepokojącą diagnozę. Izabela postanawia odmienić swoje uporządkowane życie. Aby odnaleźć utraconą iskrę, zapisuje się do szkoły salsy. Nie wie jeszcze, że powrót na parkiet ożywi skrywane pragnienia.
Czy dojrzałe uczucie przetrwa tę próbę? Jakie decyzje podejmie Izabela? I czy wystarczy jej odwagi, aby ponieść ich konsekwencje?

Ta powieść była tak boleśnie refleksyjna, że nawet dziś już jakiś czas po przeczytaniu, nie potrafię przestać o niej myśleć. Na początku wydawało mi się, że bohaterka przesadza, nadinterpretuje wszystko i niepotrzebnie panikuje i czarnowidzi. Jednak wtedy uświadomiłam sobie, że nie potrafię zrozumieć tej kobiety, bo teraz nie jestem na żadnym życiowym zakręcie. Jednak jakiś czas temu byłam w podobnej sytuacji, co nasza Izabela...


Iza najzwyczajniej w świecie w całej szarości życia, ulotności chwili, zgubiła siebie. Była matka, pracownicą, czyjąś przyjaciółką, ale nie było w tym wszystkim jej. Poczuła, że życie przelatuje jej przez palce i potrzebuje zmian. Potrzebuje spełnić swoje pasje. Zawsze marzyła o tańcu, który musiała odłożyć przez wzgląd na rychłe pojawienie się dzieci i pewne kontuzje.
To piękna wyjątkowa historia otwierająca oczy i nakazująca zadać sobie pytanie, Czy jestem spełniona, szczęśliwa? Myślę, że historia niekoniecznie przypadnie do gustu zbyt młodemu odbiory, ponieważ to jedna z tych opowieści, w których trzeba czytać ponadto co napisane. Trzeba analizować i chłodno podchodzić do niektórych wydarzeń w fabule. Jeżeli książkę ocenimy, tylko mając na uwadze suche fakty zawarte w powieści... możemy zrobić jej krzywdę Myślę, że to jedna z tych historii, w których musimy wczuć się w postać samym sobą, współodczuwać wszystkie emocje i zrozumieć, dlaczego postępuje w ten, a nie inny sposób. Ja jestem zachwycona wszystkim w tej powieści osią fabuły, językiem i charyzma postaci... wiem, że to nie ostatnie spotkanie z książkami autorki.

Anna Kasiuk
Data wydania:
2020-01-15
Wydawnictwo:
Czwarta Strona
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger