18:32

(Nie)Zdobyta Melissa Darwood
W trzech punktach:

1. Zabawne dialogi i sytuacja.

2. Wielka miłość do gór.

3. Niepowtarzalny i niezastąpiony Jeremi!

Melissa Darwood tym razem przygotowuje nas do wyjątkowej wyprawy... wyprawy na szczyt!

*Julka ma trzydzieści dwa lata i słabo płatną pracę dziennikarki w czasopiśmie dla kobiet. Kiedy redaktorka naczelna sugeruje, by napisała artykuł na chwytliwy temat (z przystojnym szejkiem, celebrytą, milionerem lub alpinistą w roli główniej) Julka zaczyna zbierać materiały na temat polskich himalaistów.

Niebawem natrafia na informację o ekscentrycznym Jeremim Jansonie (zwanym JJ), który wydaje się idealnym tematem na artykuł. Planuje on bowiem jako pierwszy człowiek w historii zdobyć zimą szczyt K2, i to solo, co jest istnym szaleństwem.

Wydawnictwo podchwytuje temat i proponuje dziennikarce duży budżet na napisanie reportażu. Jest jednak jeden warunek – Julka musi wziąć udział w wyprawie organizowanej przez JJ-a i dojść do bazy pod K2. Ona – która nie ma pojęcia o alpinizmie, nie znosi zimna i jest w słabej kondycji fizycznej. Jednak największy problem tkwi w tym, że Janson jest outsiderem i wcale nie chce zostać bohaterem książki.

Czy uda jej się przekonać nieustępliwego himalaistę do wspólnej wyprawy?

To wyzwanie okaże się ciężką próbą sił, i to nie tylko fizycznych. Julka nie zdaje sobie sprawy, że najtrudniej jednak będzie opanować silne przyciąganie, które narasta między nią a intrygującym Jansonem.*Melissa Darwood po raz kolejny otwiera przed nami swoje inne oblicze pisarskie. Tym razem serwuje nam romans dojrzałych emocjonalnie i twardo stąpających po ziemi ludzi. Nie od razu polubiłam Julkę, na początku nie mogłam się z nią dogadać, ale z czasem złapałyśmy wspólny język. Bohaterka ze swoją zwinnością gimnastyczną, a raczej jej brakiem, przypomina mnie. Myślę, że jakby ktoś postawił mnie w takiej sytuacji, w jakiej znalazła się Julka, to również wymagania, które stawiał Jeremi, byłyby dla mnie nie do przejścia. :D

Wielki szacunek należy się autorce za zgłębienie tematyki okołogórskiej, w ostatnim czasie zaczęłam się bardziej niż zwykle interesować tym tematem, czytać literaturę o wyprawach w wysokie góry i muszę przyznać, że autorce udało się idealnie wpleść fikcję w rzeczywistość. Mamy namiastkę górskiego klimatu, takiego, który znam z książek tematycznych. W dodatku Melissa i tym razem nie przeszła obojętnie obok gorących tematów, a w tej książce porusza problematykę zaśmiecenia środowiska. Ton plastiku pochłaniające ziemię dzień po dniu.

W książce mamy wyjątkową parę, wątek ich znajomość rozwija się wyjątkowym tempem. Nic nie jest zbyt szybkie, ale też się nie wlecze niepotrzebnie. Autorka zakończyła wszystko w taki sposób, że ma się od razu apetyt na więcej, na drugi tom.

(Nie)zdobyta to wyjątkowo opowieść wypełniająca serce przyjemnym uczuciem ciepła. To słodka, momentami zabawna i ociupinkę romantyczna opowieść o dorosłych ludziach mających cele, pasje i marzenia. JJ jest postacią pokazującą, że jak się tylko chce i dąży się do swoich pragnień, to można wiele osiągnąć. Klimat tej historii na długo zostanie w naszych sercach!

Melissa Darwood
Data wydania:
2019-12-11
Liczba stron:
290
Wydawnictwo:
NieZwykłe
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger