09:15

Światło księżyca - Jenn Bennett

*Wielbicielka kryminałów Birdie Lindberg ma zdecydowanie wybujałą wyobraźnię. Wychowana w domu surowych dziadków ucieka w świat fantazji, w którym gra dzielnego detektywa – każdy nieznajomy jest podejrzany. Jej życie zmienia się jednak diametralnie, kiedy Birdie w ostanie wakacje przed studiami podejmuje pracę jako recepcjonistka w hotelu.
Dziewczyna ma nadzieję, że z introwertycznej marzycielki przemieni się w odważną zdobywczynię świata, a sympatyczny Daniel Aoki zgłosi się na ochotnika, by zostać jej przewodnikiem. Chłopak pracuje na tej samej nocnej zmianie co Birdie i co rano wysiaduje na nabrzeżu przy jej ulubionej knajpce Światło Księżyca, czekając na pierwszy prom. Daniel podziela również jej apetyt na intrygę – natknął się nawet na prawdziwą sensację: słynny, stroniący od ludzi pisarz – nigdy wcześniej niewidywany publicznie – potajemnie spotyka się z kimś w ich hotelu.
Aby wyśledzić, co ukrywa pisarz, Birdie musi wyjść ze swojej skorupy… odkrywając, że najbardziej zawikłanym rebusem ze wszystkich mogą być jej uczucia do nieuchwytnej zagadki, jaką jest Daniel.*


W Świetle księżyca to opowieść, która można byłoby wpisać w popularny nurt new adult. Ja jednak jestem daleka od wpasowywania tej książki w sztywne ramy gatunku, ponieważ autorka wyłamała się ze wszelkich schematów i stworzyła opowieść, która po trochu jest połączeniem kilku gatunków. Mamy intrygującą zagadkę, która wciąga. Mam wyjątkową znajomość, która pokracznie się zaczęła, ale pięknej się rozwija i wzbudza w czytelniku przyjemne ciepło. Dostajemy też wiele humoru sytuacyjnego i dialogowego. Wszystko to sprawia, że książka zapada w pamięć, jest przyjemna w odbiorze i potrafi wzbudzić emocje.Dla mnie to było pierwsze spotkanie z piórem autorki, choć Polsce znana też jest inna jej książka pod tytułem Z głową w gwiazdach. Od pierwszych stron zaskoczyła mnie kreacja głównej bohaterki — Birdie to analityczny umysł! Wszystko analizuje i dla każdej postaci tworzy profile, opisując zaobserwowane nawyki, zdolności, cechy charakteru. Dzięki takiej ekspozycji postaci dostajemy wszystkie informacje o bohaterach w niewymuszony i nieprzynudzający sposób. To strzał w dziesiątkę.


Światło księżyca to opowieść, która wciąga w swój świat i nie pozwala go opuścić do ostatniego zdanie. Moja romantyczna dusza dostała piękny miłosny wątek, który zachwyci wielbicieli gatunków. Mamy również zagadkę... no prawie kryminalną, więc i wielbiciele takiego gatunku będą mieli coś dla siebie. To historia, która bawi, zaskakuje i poucza! Muszę przyznać, że Jenn Bennett zaszczepiła we mnie ziarno ciekawości na temat narkolepsji, odkąd przeczytałam tę książkę, ciągle zgłębiam wiedze na ten temat! Lubię książki, które pobudzają mnie do myślenia i do odkrywania nowych faktów z życia.


O książce w trzech punktach:


1. Romantycznie
2. Intrygująco
3. Tajemniczo


 Jenn Bennett
Tytuł oryginału:
Serious Moonlight
Data wydania:
2019-10-16
Wydawnictwo:
Iuvi
Literatura młodzieżowa
* Opis pochodzi od wydawcy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger