18:33

Bądź moim światłem - Agata Przybyłek

W książkach cenie sobie przede wszystkim emocje, jak nie czuję ich podczas czytania, to uważam czas z taką książką za zmarnowany. Czy Agata Przybyłek książka Bądź moim światłem wzbudziła we mnie jakieś uczucia?

*Czy jeden spacer może zmienić całe życie? Ta historia poruszy wasze serca…
Gdy Magda wraca do mieszkania w pewien listopadowy wieczór, miasto niespodziewanie pogrąża się w mroku. Dziewczyna ma wyjątkowego pecha – nie dość, że w całej dzielnicy nie ma prądu, to jeszcze rozładował jej się telefon. Na szczęście przechodzący akurat z latarką mężczyzna oferuje jej pomoc. Rozmowa i wspólny spacer sprawiają, że między dwojgiem nieznajomych rodzi się nić porozumienia.
W domu na Magdę czeka mąż, z którym od lat kobieta dzieli los – przysięgali przecież, że to na dobre i na złe. Wydaje się jednak, że łączące ich uczucie dawno wygasło. Czy aby na pewno? Ponowne spotkanie z poznanym tamtego pechowego wieczoru mężczyzną sprawia, że Magda ma coraz więcej dylematów. Co wybierze, lojalność czy własne szczęście?*

Do tej pory moją ulubioną książka autorki była powieść Bez ciebie. Uwielbiałam tamtą historię za emocje, jakie we mnie wzbudzała. Nie sądziłam, że Agacie Przybyłek uda się kiedyś przebić moją ulubienicę, a jednak! Książka Bądź moim światłem spodobała mi się do tego stopnia, że mogę śmiało powiedzieć, że to najlepsza książka autorki...I nie tylko najlepsza, ale również najbardziej wzruszająca. Autorka porusza ważny problem społeczny. Ukazuje wszystko w tak realistycznym świetle, że jak dla mnie ta historia mogła gdzieś wydarzyć się naprawdę. Relacje jakie łącza wszystkich bohaterów. Magdalena, która jest na życiowym skrzyżowaniu i musi być odrobinę samolubna w swoich wyborach, żeby móc w pełni skorzystać z dobroci losu.
Może wam się wydawać, że to książka typowo świąteczna, ja jednak powiem, że nie jest tak. Autorka poprowadziła historię w taki sposób, że tematu okołoświątecznego jest tam naprawdę niewiele, za to mamy sporo trudniejszych tematów, ludzkich dramatów i problemów, które przytłaczają radość ze świętowania.

Bądź moim światłem to przepiękna historia o kobiecie, na rozstaju dróg, która musi wybierać między tym, co wypada a tym, czego się pragnie. Przejmująca opowieść, która wzruszy największych twardzieli. Polecam!

Opinia w trzech punktach:
1. Wzruszająca
2. Pełna trudnych wyborów
3. Boleśnie prawdziwa

Agata Przybyłek
Data wydania:
2019-10-30
Wydawnictwo:
Czwarta Strona
literatura obyczajowa, romans
*Opis pochodzi od wydawcy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger