11:18

Na dobre i na złe Magdalena Trubowicz
To moje pierwsze spotkanie z autorką, nie czytałam wcześniej nic spod jej pióra, ale miałam wielką ochotę na poznanie stylu autorki. Gdy tylko zobaczyłam książkę o tytule zbliżonym do tego z mojego ulubionego serialu, nie mogłam przejść obok obojętnie.

*
Jedna kamienica, dwa mieszkania, sześcioro przyjaciół – niech nie zmyli Was ten scenariusz, takiej książki jeszcze nie było!
Kłócimy się, wyzłośliwiamy, ale przede wszystkim rozmawiamy. Spędzamy ze sobą mnóstwo czasu. Szukamy swoich drugich połówek i pomagamy w tych poszukiwaniach innym. Jesteśmy przyjaciółmi. Wiemy, że możemy na siebie liczyć, jesteśmy dla siebie wsparciem i będziemy ze sobą zawsze – na dobre i na złe.
Bo przecież najlepszych przyjaciół poznaje się w kamienicy!
Przezabawna seria o grupie przyjaciół, których połączył wspólny adres i to samo poczucie humoru. Poznajcie Cypiska, Alicję, Krzyśka, Igę, Karolinę i Karola i dajcie się zaskoczyć – to historia inna niż wszystkie!Sięgając po tę książkę, liczyłam na lekką niewymagającą lekturę, która idealnie sprawdzi się jako relaks po codziennych obowiązkach. Nie zawiodłam się! Książka czyta się niemalże sama, jest napisana wyjątkowo prostym i przyjemnym stylem. Może nie przewraca się kartek ze zniecierpliwieniem w oczekiwaniu, co wydarzy się dalej, bo fabuła jest dość stateczna, ale z zaangażowaniem śledzi się losy bohaterów i kibicuje im bardziej lub mniej.

Humoru w powieści nie brakuje, w niektórych momentach tylko delikatnie się uśmiechałam, w innych śmiałam się w głos, nie mogąc się powstrzymać. Historia jest świetną rozrywką i ukazuje życie z tej przyjemniejszej strony, wszak wiadomo, że śmiech to zdrowie.

Na dobrą książkę poza lekkim stylem składają się również postacie. Tutaj dostajemy pełną gamę różnobarwnych postaci, każdy z bohaterów charakteryzuję się inną charyzmą. Nie sposób ich nie polubić, ja czytając, czułam się, jakbym spotkała przyjaciół, którzy się wspierają, ale również takich, którzy potrafią świetnie się bawić w swoim towarzystwie. Każdy z nas zasługuje na taką zgraną paczkę znajomych.

Na dobre i na złe to pierwszy tom z serii Przyjaciele. Ja z pewnością sięgnę po kolejne powieści, powiem więcej, styl Magdaleny Trubowicz tak bardzo przypadł mi do gustu, że muszę nadrobić poprzednie książki autorki. Takich polskich pisarzy nam potrzeba!Na dobre i na złe
Magdalena Trubowicz
Cykl: przyjaciele (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania3 lipca 2019
Liczba stron: 320
* Opis pochodzi od wydawcy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger