06:47

W kajdankach miłości K. Bromberg
Bromberg mam pewien problem, mianowicie zachwyciła mnie jakiś czas temu serią o Coltonie i pozostałymi częściami Drivena. Niestety, kiedy sięgnęłam po kolejną jej serię, czułam tylko jedno wielkie rozczarowanie. Postanowiłam jednak dać autorce jeszcze jedną szansę... czy to był dobry wybór?


*Książka ta rozpoczyna serię Życiowi bohaterowie, kolejną trylogię pióra K. Bromberg. Jej tytułowymi bohaterami są trzej przystojni bracia Malone. Jeden z nich, Grant, od najwcześniejszych lat przyjaźnił się z rezolutną i śliczną Emmerson Reeves. To właśnie „Emmy” była jego najlepszą przyjaciółką, z którą spędzał każdą wolną chwilę. I nagle wszystko się skończyło. Niespodziewany dramat, złamana obietnica i krótkie pożegnanie. Dziecięca radość i wspólne zabawy odeszły w przeszłość. Dziewczyna zniknęła z życia Granta na dwadzieścia długich lat. Nie zdołała jednak uciec z jego serca.

Kiedy spotkali się ponownie, byli zupełnie innymi ludźmi. Ona stała się piękną kobietą, pełną życia, zuchwałą i odważną. On natomiast przeobraził się w atrakcyjnego mężczyznę noszącego policyjny mundur. Taki mężczyzna mógł spełnić każde kobiece marzenie o prawdziwym bohaterze. Grant szybko zdaje sobie sprawę, że kocha tę dziewczynę i jest w stanie zrobić wszystko, by odzyskać jej przyjaźń i zdobyć serce. Emmy jednak dalej nie chce go znać, choć dawny towarzysz dziecięcych zabaw ogromnie jej się podoba i rozpala w niej prawdziwy ogień. Spędzają razem jedną noc, po której Grant ma na zawsze zniknąć z Reeves...
Czy zakochany bohater zdoła wygrać z demonami przeszłości i odzyskać uczucia Emmy? Oto ekscytująca i emocjonalna historia! Przekonasz się, jak szybko może runąć uporządkowane i poukładane życie, gdy wtargnie w nie prawdziwe uczucie, jak trudno naprawić błędy popełnione wiele lat temu i jak wielką, cudowną moc posiada miłość, przyjaźń oraz troska o ukochaną osobę. Nie oderwiesz się od tego poruszającego romansu aż do ostatniej strony!
Nie liczy się jej przeszłość. Ważne jest tylko prawdziwe uczucie!*


Pierwsze, co spodobało mi się w książce W kajdankach miłości to narracja, naprzemienna, choć miałam wrażenie, że przeważają rozdziały pisane z perspektywy Granta. I chwała za to, bo Emerson — główna bohaterka — działała mi wybitnie na nerwy, choć muszę przyznać, że była dobrze wykreowaną postacią. Bromberg już prologiem wciągnęła mnie w wykreowany przez siebie świat, już na samym wstępnie dostajemy wielki ładunek emocji, które w książkach są dla mnie istotne. A nawet najważniejsze. Potem jest już tylko lepiej.Jak już wspomniałam, Grant jest postacią, którą polubiłam. To słodki opiekuńczy i pełen miłości facet, zbudowany na wszelkich archetypach męskości. Rozdziały pisane z jego perspektywy czytało mi się niezwykle dobrze. Jednak to perspektywa Emerson wzbudza wiele emocji. Autorka dzięki tej postaci poruszyła ważny temat społeczny, choć zamknięty we wstydliwej klatce tematu tabu.Miłość, jaka jest między bohaterami, urzekła mnie do tego stopnia, że z wielkim żalem opuszczałam karty książki i wracałam do codzienności. Myślę, że ta książka ma szansę dorównać Drivenowi, wzbudza emocje, rozczula, sprawia, że chce się do niej wracać. Myślę, że wielbiciele gatunku znajdą w tej książce wszystko to, co lubią w gatunku i podzielą moje zdanie. Bromberg pokazała, że potrafi pisać dobrze książki i zaskoczy nas jeszcze niejednokrotnie.W kajdankach miłości to świetny początek cyklu historia z pozoru taka jakich wiele, a jednak ważna i niebanalna. Prawdziwa, intrygująca, bolesna, a jednocześnie czuła i naprawdę dobra. Ta historia jest idealnym potwierdzeniem tego, że Co nas nie zabije to nas wzmocni. Polecam!


W kajdankach miłości

K. Bromberg
Tłumaczenie: Marcin Kowalczyk
Cykl: Życiowi bohaterowie (tom 1)
Wydawnictwo: Editio
Tytuł oryginału: Cuffed
Data wydania: 3 kwietnia 2019
Liczba stron: 432
Opis pochodzi od wydawcy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger