09:47

Gordian. Kara. Melissa Darwood
Gordian. Kara to kontynuacja książki Gordian. Grzech, której recenzję znajdziecie Tutaj. Jest to również druga książka Melissy Darwood o charakterze erotycznym, musicie wiedzieć, że autorka „siedzi” bardziej w fantastyce, choć miłości w poprzednich jej książkach nie brakuje.

*Kontynuacja bestsellerowej powieści GORDIAN. GRZECHktórej finał pozostawił wiele pytań bez odpowiedzi.

Czy bohaterom uda się pokonać przeciwności losu? Czy jest im pisana wspólna przyszłość? Relacja Kiry i Gordiana ewoluuje uczucie, rodzi się stopniowo, pożądanie zaczyna brać górę nad rozumem. Jednak życie bywa zaskakujące, a los przewrotny. Sprawy się komplikują, wspomnienia z przeszłości wychodzą na jaw, a to, co wydawało się ułudą, znajduje racjonalne wytłumaczenie. Gordian będzie musiał zmierzyć się z nieuniknionym. Nadchodzi bowiem moment, kiedy nawet najbardziej nieugięty i nieokrzesany mężczyzna powinien w końcu zrozumieć, że popełnił błędy, za które trzeba ponieść karę.*Co mogę wam powiedzieć o ten kontynuacja poza tym, że bije swoją poprzedniczkę na głowę. Melissa maiła niełatwe zadanie pozamykać wszystkie wątki i sprawić, żeby czytelnik uwierzył w sens tej historii, tak też się stało. Autorka idealnie zamknęła wątki i uargumentowała postępowanie bohaterów. Przyznaje bez bicia, że nie wiedziałam, jak Melissa zamknie sprawę z dziwnym zachowaniem Gordiana i w jakim kierunku pójdzie, okazało się jednak, że miała dobry plan i uargumentowała wszystko tak, że ja to kupuję.

Co podobało mi się najbardziej? Wbrew innym, którzy są zachwyceni postacią Gordiana, ja pałam wielką sympatią do Kiry! Ta dziewczyna była wykreowana tak, jak lubię, pełna sprzeczności po trudnych przejściach. Zamknięta w sobie i jednocześnie zakładająca maskę obojętnej i twardej laski. Lubię takie postacie, bo czyż nie każdy z nas czasami coś udaje, żeby nie dać po sobie poznać bólu, który trawi od środka?

Drugi tom przygód Kiry i Gordiana jest jeszcze bardziej ekscytujący i znajdziemy tu jeszcze więcej emocji. Pochłania od pierwszych stron i trzyma w niepewności do ostatniej. Melissa jest nieprzewidywalna i dlatego tak bardzo bałam się zakończenia, nie wiedziałam, co może tam się wydarzyć i jakie emocje przygotowała dla mnie autorka. Nie mogę ukryć, że Gordian testował moją cierpliwość do granic możliwości, nie wiem, czy wybaczę mu wszystkie decyzje, które podjął, ale starałam się go zrozumieć. Czasami człowiek potrzebuje chwili sam na sam ze swoimi demonami.

Gordian. Kara to książka obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy czytali pierwszy tom, a jak ktoś nie polubił bohaterów w pierwszej części, niech da szansę w drugiej! Wiele się wyjaśnia i jest naprawdę sporo emocji. Historia napisana prostym językiem, idealna na każdą porę roku. Dajcie szansę Gordianowi i dzielcie się ze mną wrażeniami z czytania :)Kara
Melissa Darwood
Cykl: Gordian (tom 2)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 4 września 2019
liczba stron: 280

Romans
*Opis pochodzi od wydawcy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger