11:03

Damien L. A Casey

Na to czekałam od dłuższego czasu! Jak tylko książka do mnie dotarła, od razu wzięłam się za czytanie... czy warto było tyle czekać?

*Piąty tom bestsellerowej serii Bracia Slater, która uwiodła tysiące czytelniczek na całym świecie!

Alannah Ryder zawsze cierpiała w milczeniu. Czasem cisza stawała się tak ogłuszająca, że doprowadzała ją niemal do szaleństwa. Kiedyś zamarzyła o przygodzie, o czymś innym niż zwykłe życie, które wiodła. Marzenie, którym był przystojny uwodziciel, odwróciło się przeciwko niej i sprawiło, że Alannah kompletnie się załamała.

Damien Slater był przyczyną wszystkich nieszczęść w życiu ukochanych osób. Decyzja, którą podjął, gdy miał zaledwie piętnaście lat, zniszczyła życie jego braci i nie mógł zrobić nic, aby to zmienić. Najboleśniejsze było to, że zrujnował życie jedynej kobiety, która pragnęła zostać z nim dłużej niż jedną noc. Ta myśl nieomal zniszczyła też jego.

Chwilowa ucieczka pomogła mu się uleczyć, ale jego powrót do Irlandii wywołał jeszcze większy ból Alannah.

Czy pojawi się między nimi iskra, która na nowo wznieci ogień w ich sercach?*Nie wiem co mam powiedzieć o tej książce. To jeden ze Slaterów, więc siłą rzeczy dostaje plus za bycie jednym z braci. Niestety cała historia Damiena nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jak się spodziewałam. Ten tom nie wyróżnił się jakoś szczególnie na tle innych, nie zaskoczył mnie a wręcz przeciwnie. Alannah działała mi na nerwy wybitnie, chyba najbardziej ze wszystkich dziewczyn, jakie przewinęły się przez tę serię, Alannah zapadnie mi w pamięć. Szkoda tylko, że nie z tej dobrej strony. Damien wiadomo, ratował całą opowieść, starał się, był czuły taki słodki i kochany... momentami mu współczułam, że został włożony w związek z niestabilnie emocjonalnie bohaterką.

Co by jednak nie mówić i jak bardzo nie narzekać na bohaterkę to L. A Casey potrafi pomieszać wątki tak, że w książce coś ciągle się dzieje. Namieszała i tym razem, przywołała demony przeszłości, które chyba nigdy nie opuszczą Slaterów raz na zawsze. Akcja książki z początku mozolna i denerwująca przez płaczliwość i niezdecydowania Alannah potem nabiera rozpędu i zaczyna wciągać. No nie dało się odłożyć tej książki, dla mnie najlepszy momentem w całej opowieści był ten, w którym Alannah potłukła kubek Aleca. Płakałam ze śmiechu, w końcu to Alec a gdzie jest ten szaleniec, to śmiech gwarantowany. Uwielbiam go i cieszę się, że mogłam wrócić do niego przez historię jednego z bliźniaków.

Bracia Slater mają specjalne miejsce w moim sercu, mam ich ranking od najulubieńszego do tylko lubianego. Jeżeli lubicie romanse z wartką akcją, gorącym seksem i charyzmatycznymi męskimi postaciami to seria Slaterów jest idealna dla was. Nawet pomimo tego, że cały potencjał drzemiący w postaci Damiena nie został wykorzystany w tej książce. Może to ja nastawiłam się na zbyt wiele na coś, co naprawdę wyrwie mnie z butów, bo tyle pozytywów się nasłuchałam o tym bracie. Dostałam książkę, która nie jest zła, jest dobra, ale jak na L.A Casey dobra to za mało, stać ją na więcej i wielokrotnie już mi to pokazała!

Damien to najsłabszy tom z serii, choć mówi o jednym z najbardziej intrygujących postaci, w głównym bohaterze powinno być wiele sprzecznych emocji, jego przeszłość powinna być tu punktem właściwym a była tylko tłem. Nie tego się spodziewałam, zupełnie nie tego :(
A dodanego w postaci nowelki o tytule Alannah wymęczyła mnie niemiłosiernie, miałam wrażenie, że jest ciągnięta na siłę i autorka sama za bardzo nie wie, co chciałaby w niej nam przekazać. Mam mieszane uczucia, jeżeli chodzi o te części, uważam, że były potrzebne, bo historia braci wymagała zamknięcia, jednocześnie myślałam, że jeden z bliźniaków doczeka się lepiej opowiedzianej swojej historii. Niemniej polecam, bo warto poznać Slaterów i dać się wciągnąć w ich świat :)Damien
L.A. Casey
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Bracia Slater (tom 5)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Tytuł oryginału: Damien
Data wydania: 28 sierpnia 2019
Liczba stron: 480
Alannah
L.A. Casey
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Bracia Slater (tom 5.5)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Tytuł oryginału: Alannah
Data wydania: 28 sierpnia 2019
Liczba stron: 168

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger