06:45

Bez żalu - Mia Sheriden

Mia Sheridan jest jedną z moich ulubionych autorek, może nie każdą książką mnie kupiła, ale z pewnością mogę brać jej powieści w ciemno, bo w każdej znajdę, choć odrobinę dla siebie.


Jessica i Callen poznają się, gdy mają jedenaście lat, zaprzyjaźniają się. Razem tworzą swój azyl, który jest ich bańką mydlaną pełną szczęścia i beztroski. Niestety wszystko się burzy, gdy Callen znika bez słowa, nie odzywa się do Jessiki, odchodzi, zostawiając po sobie tylko nuty...Gdybym miała polecić tę książkę jednym zdaniem, to powiedziałabym, że to przepiękna opowieść o miłości pisana muzyką i historią. Niewiarygodne jest to, jak Mia Sheridan potrafi operować słowem, opisuje relacje bohaterów w taki sposób, że łatwo możemy wczuć się w ich emocje, podążać ich pasją, z zaangażowaniem śledzić ich codzienność.

W książce mamy do czynienia nie tylko z wątkiem miłosnym, tutaj jest również wiele powiedziane na temat średniowiecznej historii Francji i o Joannie d'Arc. Zainteresował mnie ten wątek do tego stopnia, że zaczęłam szperać w internecie i wyszukiwać informacji na temat tego, co jest napisane w książce. Lubię jak historie pozornie błahe, zmuszają mnie do zgłębiania wiedzy, po którą w normalnych okolicznościach bym nie sięgnęła.Nie ma jednak co udawać, w powieści Bez żalu mamy również wątek miłosny. Mia Sheridan nie byłaby sobą, gdyby nie włożyła w ten wątek wiele skrajnych emocji, nie nadała bohaterom prawdziwych cech i nie wzbudziła miliona uczuć w czytelniku. Relacja między głównymi bohaterami jest tak piękna, niewinna, że wzbudza przyjemne uczucie w sercu i pozostawia po sobie przyjemne ciepło.Bez żalu to dobrze napisany romans z wieloma ciekawymi kąskami z historii Francji. Mamy tutaj opisaną pracę muzyka, co już samo w sobie wzbudza moje emocje, do tego niebanalna miłość, zbudowana na trwałych i realnych fundamentach. Polecam, bo naprawdę warto!

Bez żalu

Mia Sheridan
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Wydawnictwo: Edipresse
Tytuł oryginału: More Than Words

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger