10:31

Kastor - Agnieszka Lingas-Łoniewska
Macie swoich ulubionych polskich autorów? Ja mam kilku i jednym z nich jest Agnieszka Lingas — Łoniewska... właśnie w takim mroczniejszym wydaniu jak Kastor.

Opis wydawcy:
Seria Bezlitosna siła opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. A także o kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji Femi Help, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn.
Jedyną, wspólną nadzieją na to, by się wyswobodzić z sideł przeszłości, jest miłość silniejsza od wyroków losu.
Kastor, tom pierwszy, opowiada o Konstantym „Kastorze” Lombardzkim, który odnosi zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardy i pozbawiony empatii. Pod tą maską kryje się jednak dramat z dawnych lat. Szczelina w twardym pancerzu pojawia się wtedy, gdy poznaje Anitę Sokół, skromną, lękliwą dziewczynę, która zatrudnia się do sprzątania jego biura. Okazuje się, że to nie jest jej jedyne zajęcie – pracuje także w klubie, by spłacić długi z przeszłości.
Przekonują się, że w tym brutalnym świecie, gdzie każdego dnia walczą o przetrwanie, jest tylko jedna siła, która może pokonać zło.
Czy sprawcza moc miłości ich ocali?Ach co to była za przygoda, myślałam, że moje serce na dobre należy do Lukasa, a jednak okazało się, że Kastor zagarnął je całe i nie wiem, czy jeszcze kiedyś odda. Agnieszka Lingas-Łoniweska potrafi tworzyć męskie postacie, a tę odrobinę mroczne, tajemnicze, wychodzą jej perfekcyjnie, dlatego też Konstanty Kastor Lombardzki skradł moje serce i zapewne wielu innych czytelniczek.

Autorka po raz kolejny udowodniła mi, że potrafi wzbudzać szereg rozmaitych emocji, wszak nie na darmo byłaby nazywana dilerką emocji. W Kastorze podobało mi się to, że Agnieszka Lingas-Łoniewska nie skupiała się tylko na wątku romantycznym, mamy tutaj szemrane interesy, nieciekawą przeszłość bohaterów i zobrazowaną przemoc wobec kobiet. Emocje wielokrotnie sięgają zenitu i wchodzą na wyższy poziom, nie potrafiłam ich opanować.

Książka, choć porusza znaczące problemy społeczne, wzbudza wiele skrajnych emocji, to jednak jest lekka w odbiorze. Czyta się niemal błyskawicznie i całość można połknąć w jeden wieczór, a to z kolei zasługa lekkiego pióra autorki. Ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu i następnych emocji.

Kastor to sinusoida sprzecznych uczuć od nienawiści po miłość. niezwykle intrygująca opowieść o miłości, która zrodziła się w najmniej odpowiednim momencie. Polecam wszystkim czytelnikom ceniącym sobie w książkach przede wszystkim emocje.
Kastor
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Cykl: Bezlitosna siła (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
Tytuł oryginału: Kastor
Data wydania: 5 czerwca 2019
Literatura obyczajowa, romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger