18:11

To. co zakazane Tabitha Suzuma - Patronat medialny!

Na naszej życiowej drodze stają różnego rodzaju odcienie miłości. Mamy miłość rodzicielską, braterską, partnerską — wszystkie jednak łączy wspólny mianownik szacunek i oddanie....


Lochan i Maya - rodzeństwo, które łączy bardzo silna więź. Zawsze byli dla siebie bardziej przyjaciółmi niż bratem i siostrą. Ich relacja jest trudna, muszą radzić sobie z opieką nad młodszym rodzeństwem i zmagać się z wiecznie nieobecną matką alkoholiczką. W dodatku jeden z braci sprawia spore problemy wychowawcze, co z pewnością nie pomaga w utrzymaniu rodziny w nienagannych stosunkach. Rodzeństwo wręcz skazane na swoje towarzystwo, na przysłowiową zabawę w dom, zaczynają coraz częściej zachowywać się jak rodzice, a nie beztroscy nastolatkowie.W tej historii od samego początku wszystko mnie intrygowało i sprawiało, że już od pierwszej strony nie mogłam się oderwać!
Już na wstępie dostajemy patologiczny obraz matki, która zupełnie nie interesuje się tym, co dzieje się z jej dziećmi. Nawet nie usiłuje zgrywać troskliwej, wręcz przeciwnie, jest beztroska i skupiona tylko i wyłącznie na sobie. Uważam, że autorka nie przerysowała tej postaci, wręcz przeciwnie stworzyła idealny obraz kobiety, która bez mężczyzny czuje się nikim. Niestety w tym przypadku na jej niepewności, braku poczucia bezpieczeństwa — tracą tylko i wyłącznie jej dzieci.Dla wielu tematyka powieści może wydać się kontrowersyjna. Mamy zarys miłości patologicznej, takiej, która w normalnych okolicznościach raczej by się nie zrodziła. Dla wielu ten wątek może się wydać niesmaczny, zanim jednak ocenicie, spróbujcie wejść w głąb uczuć tych bohaterów, w ich umysły. Postawcie się na ich miejscu. Nie oceniajcie postępowania bohaterów, postarajcie się zrozumieć...W tej powieść główną role odgrywają relacje między bohaterami. Autorka stworzyła siatkę bohaterów, nadając im zupełnie różne cechy. To ludzie pełni wad, zalet i skrajnych emocji. Nie trudno było mi wyobrazić sobie, że gdzieś po drugiej stronie świata, w równoległej rzeczywistości, taka historia mogłaby mieć miejsce.Jeżeli szukacie książki, która wzbudzi w was wiele emocji i zmusi do pewnych refleksji, to ta powieść jest idealna. Wyjątkowe połączenie miłości, opiekuńczości, zaradności młodych ludzi z toksycznym światem, który potrafi tylko rzucać kłody pod nogi. Zakazana miłość, która w naturalnych warunkach, nigdy mogłaby się nie rozwinąć, jedna w życiu tych dzieciaków niewiele było normalności...To, co zakazane to pełna emocji opowieść o miłości, która nie powinna się wydarzyć. To rozdzierająca serce historia dzieci, które musiały zbyt szybko dorosnąć, by zmierzyć się z okrutną codziennością. To również historia ludzi, którzy tylko chcieli być kochani, żyć normalnym życiem i cieszyć się z codzienności. To opowieść dzieci, pragnących przejść przez dzieciństwo i wczesną młodość w beztroski sposób — który nie był im dany!

To, co zakazane

Tabitha Suzuma
Tłumaczenia: Joanna Krystyna Radosz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Młodzieżówka
Tytuł oryginału: Forbidden
Data wydania: 9 maja 2019
Liczba stron: 376

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger