11:00

Save you Mona Kasten

Save You to drugi tom trylogii Maxton Hall. Aby w pełni zrozumieć książkę należy zacząć od pierwszej części Save me.

Trylogia autorstwa Mony Kasten, która mogliśmy poznać przy okazji serii Again. Autorka pisze dla młodzieży, stara się jednak poruszać istotne problemy społeczne, które sprawiają, że książka jest ciekawsza, a postacie barwniejsze.

Każda osoba, która przeczytała pierwszy tom, zapewne ze zniecierpliwieniem czekała na kontynuację losów Ruby i Jamesa. Wolałabym uniknąć streszczania fabuły z tego tomu, aby czystym przypadkiem nie powiedzieć zbyt wiele. Opis zamieściłam przy recenzji pierwszego tomu - tutaj. I jeżeli ktoś chce go poznać, to tamto streszczenie fabuły w zupełności wystarczy. 

W Save You Mona Kasten zrobiła ciekawą plątaninę fabuły. Nie mamy już tylko rozdziałów pisanych z perspektywy Ruby i Jamesa, ale dochodzi jeszcze perspektywa Ember (siostra Ruby) i Lydii (siostra Jamesa). Dzięki temu zabiegowi dostajemy zarys kolejnych historii, przez co powiesć staje się wielowymiarowa, a akcja jeszcze bardziej wciągająca. Jestem przepełniona ogromną ciekawością tym, co w kolejnym tomie przydarzy się Lydii, bo tej postaci autorka nie oszczędza. Choć dziewczyna stara się robić dobrą minę do złej gry, to jednak los ciągle rzuca jej kłody pod nogi. 

Również intrygującym pobocznym wątkiem, który momentami wychodził na pierwszy plan, jest wątek Ember. Dziewczyna na jednym ze szkolnych bali w Maxton Hall poznaje intrygującego młodzieńca. Uważam, że w kolejnym tomie Mona Kasten postawi na rozwinięcie tej relacji, ponieważ jest w niej ogromny potencjał. Tym bardziej, że postać owego wspomnianego młodzieńca okazała się bardziej złożona niż można pierwotnie przypuszczać.

Własnie! Złożone, wielobarwne i interesujace postacie to, coś co wyróżnia te książki. Bohaterowie mają wiele problemów, choć starają się żyć beztrosko, wszak to jeszcze młodzież, to jednak niejednokrotnie muszą stawać przed trudnymi wyborami. Autorka w świetny sposób pokazała, że dobra materialne to tylko ulotne, nicnieznaczące dopełnienie naszego życia. Nie możemy brać bogactwa ze pewniak, bo w nieprzewidziany sposób możemy wszystko stracić. Ważniejsze są relacje międzyludzkie, przyjaźnie i rodzina - ludzie, szczególnie ci, którzy zostaną z nami bez względu na nasz stan konta.Sam wątek miłosny. I to nie jeden! Są prowadzone w ciekawy sposób, mamy do czynienia z zakazaną miłością, dwóch zupełnie różnych światów. Bogaty chłopak i dziewczyna z biednej rodziny, dla społecześtwa to nie może się udać. Jednak czym są głosy ludzi, majętność zakochanych, gdy w gre wchodzą uczucia? Również wątek miłosny Lydii jest dość tragicznie poprowadzony. W jej przypadku miłość nigdy nei powinna się wydarzyć ze względu na etykę jednego z zakochanych. Czy autorce uda się rowinąć ten wątek w spośób, który mnie usatysfakcjonuje? 


Save you to kontynuacja tryzmająca poziom pierwszej cześci, zaskakująca, pełna uczuć i emcoji. Zakońćzenie niestety znowu pozostawia w niepewności, więc z wielkim zniecierpliwieniem czekam na kolejny tom! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger