16:53

Save you Mona Kasten

Save You to drugi tom trylogii Maxton Hall. Aby w pełni zrozumieć książkę, należy zacząć od pierwszej części Save me.

Trylogia autorstwa Mony Kasten, która mogliśmy poznać przy okazji serii Again. Autorka pisze dla młodzieży, stara się jednak poruszać istotne problemy społeczne, które sprawiają, że książka jest ciekawsza, a postacie barwniejsze.

Każda osoba, która przeczytała pierwszy tom, zapewne ze zniecierpliwieniem czekała na kontynuację losów Ruby i Jamesa. Wolałabym uniknąć streszczania fabuły z tego tomu, aby czystym przypadkiem nie powiedzieć zbyt wiele. Opis zamieściłam przy recenzji pierwszego tomu — tutaj. I jeżeli ktoś chce go poznać, to tamto streszczenie fabuły w zupełności wystarczy.

W Save You Mona Kasten zrobiła ciekawą plątaninę fabuły. Nie mamy już tylko rozdziałów pisanych z perspektywy Ruby i Jamesa, ale dochodzi jeszcze perspektywa Ember (siostra Ruby) i Lydii (siostra Jamesa). Dzięki temu zabiegowi dostajemy zarys kolejnych historii, przez co powieść staje się wielowymiarowa, a akcja jeszcze bardziej wciągająca. Jestem przepełniona ogromną ciekawością tym, co w kolejnym tomie przydarzy się Lydii, bo tej postaci autorka nie oszczędza. Choć dziewczyna stara się robić dobrą minę do złej gry, to jednak los ciągle rzuca jej kłody pod nogi.

Również intrygującym pobocznym wątkiem, który momentami wychodził na pierwszy plan, jest wątek Ember. Dziewczyna na jednym ze szkolnych bali w Maxton Hall poznaje intrygującego młodzieńca. Uważam, że w kolejnym tomie Mona Kasten postawi na rozwinięcie tej relacji, ponieważ jest w niej ogromny potencjał. Tym bardziej że postać owego wspomnianego młodzieńca okazała się bardziej złożona, niż można pierwotnie przypuszczać.Właśnie! Złożone, wielobarwne i interesujące postacie to coś, co wyróżnia te książki. Bohaterowie mają wiele problemów, choć starają się żyć beztrosko, wszak to jeszcze młodzież, to jednak niejednokrotnie muszą stawać przed trudnymi wyborami. Autorka w świetny sposób pokazała, że dobra materialne to tylko ulotne, nic nieznaczące dopełnienie naszego życia. Nie możemy brać bogactwa za pewniak, bo w nieprzewidziany sposób możemy wszystko stracić. Ważniejsze są relacje międzyludzkie, przyjaźnie i rodzina — ludzie, szczególnie ci, którzy zostaną z nami bez względu na nasz stan konta.

Sam wątek miłosny. I to nie jeden! Są prowadzone w ciekawy sposób, mamy do czynienia z zakazaną miłością, dwóch zupełnie różnych światów. Bogaty chłopak i dziewczyna z biednej rodziny, dla społeczeństwa to nie może się udać. Jednak czym są głosy ludzi, majętność zakochanych, gdy w grę wchodzą uczucia? Również wątek miłosny Lydii jest dość tragicznie poprowadzony. W jej przypadku miłość nigdy nie powinna się wydarzyć, ze względu na etykę jednego z zakochanych. Czy autorce uda się rozwinąć ten wątek w sposób, który mnie usatysfakcjonuje?

Save you to kontynuacja trzymająca poziom pierwszej części, zaskakująca, pełna uczuć i emocji. Zakończenie niestety znowu pozostawia w niepewności, więc z wielkim zniecierpliwieniem czekam na kolejny tom!


Save you
Mona Kasten
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Maxton Hall (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Tytuł oryginału: Save You
Data wydania: 24 kwietnia 2019

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger