10:49

Zakręty losu - Agnieszka Lingas - Łoniewska (Recenzja zbiorcza trzech tomów)
Los bywa przewrotny, zaskakujący, nieustępliwy — nie zawsze dobre decyzje są właściwymi, a właściwe dobrymi.

Seria Agnieszki Lingas — Łoniewskiej doczekała się wznowienia! Dla mnie to pierwsze spotkanie z braćmi Borowskimi. Byłam ich bardzo ciekawa, słyszałam o nich tak wiele dobrego, że musiałam przekonać się na własnej skórze, o co tyle szumu.

W pierwszym tomie poznajemy głównych bohaterów Krzyśka i Katarzynę — którzy grają pierwsze skrzypce. Również istotnym bohaterem w fabule jest Łukasz Borowski — starszy brat Krzyśka, który namiesza tutaj jak mało kto! Cała akcja zaczyna się w szkole średniej. Katarzyna wraz z ojcem przeprowadza się do jego nowej żony Anny — od teraz Kaśka ma matkę z niezbyt przyjemną siostrą w komplecie. Początek jest idealnym odpowiednikiem powszechnego nurtu New adult — jednak już po zwrocie akcji w połowie książki i przeniesieniu nas w czasie o trzynaście lat nie jest tak młodzieżowo. Bohaterowie dorośli, zmienili się — jednak pewne ich problemy nadal są żywe. W kolejnych tomach nie tylko będziemy mieli do czynienia z perspektywą Kaśki i Krzyśka — do akcji wkracza również Łukasz, burząc wszelkie opinie, które wysnułam na jego temat!

Muszę wam powiedzieć, że w książkach lubię akcję — jednak moja romantyczna dusza również musi zostać zaspokojona. Agnieszka Lingas — Łoniewska to jedna z tych autorek, które dają mi wartką akcję, niejednokrotnie wkręcając mafijne klimaty i dopełniając wszystko miłością, która w książkach wzbudza we mnie przyjemne emocje. Tym razem było tak samo — choć pierwszy tom jest lżejszy kalibrem, to w kolejnych nie zabraknie wątków, które przyspiesza bicie serca i zagwarantują niemałe emocje!

Po pierwszym tomie nienawidziłam Łukasza, jednak w kolejnych wydarzeniach, autorka zaczęła wyjaśniać jego zachowania. Argumentować. I choć Krzysiek to spełnienie snów, jednak moje serce skradł Lukas. Uwielbiam takie złożone, wielowymiarowe i niejasne postacie. To jeden z takich bohaterów, którego się nie popiera, a jednak gdzieś z tyłu głowy pojawia się zrozumienie dla niektórych jego zachowań — moim zdaniem to najlepiej wykreowana postać, nie tylko w tej książce, ale również na tle innych powieści Agnieszki Lingas — Łoniewskiej! Trzeci tom Zakrętów losów okazał się moim ulubieńcem! 

Właśnie w takiej odsłonie autorkę lubię najbardziej. Myślę, że tematy mafii — sensacja, wychodzą autorce perfekcyjnie i o wiele bardziej lubię pióro Agnieszki Lingas — Łoniewskiej właśnie w takim klimacie niż w komediach romantycznych. Tutaj mamy wiele emocji, autorka potrafi przelewać uczucia na papier wzbudzać je w czytelniku, a przy takich wątkach może dać popis swoich wszystkich możliwości. Zakrętami losu nie tylko wzbudziła moje emocje, ale i wielokrotnie mnie zaskoczyła!Jeszcze przy zakończeniu wspomnę, że kiedy czytałam pierwszy tom Zakrętów losu i bohaterowie zakochali się w sobie niemal automatycznie od razu — chciałam to potraktować jako jedyną wadę tej powieści. Aż miałam ochotę krzyczeć gdzie realność tego wątku, ale wtedy w mojej głowie jakiś chochlik postanowił mi przypomnieć, w jaki sposób poznałam się z moim mężem i, że po tygodniu znajomości byliśmy już parą. Zostało nam to do dziś. Choć w książkach lubię powolny proces poznawania się i stopniowego zakochiwania w sobie, nie mogę miłości od pierwszego wejrzenia odbierać realności, bo taka w życiu również się zdarza :D

Zakręty losu to lektura obowiązkowa dla czytelniczek, które już poznały i polubiły pióro autorki, ale również dla wszystkich tych czytelników, którzy w romansie szukają czegoś więcej niż miłości :)

Zakręty losu to czterotomowa opowieść o braciach Borowskich. Trzy pierwsze tomy, opisywane w tej opinii, doczekały się wznowienia! Zakręty losu to historia ściśle ze sobą powiązana i należy ją czytać chronologicznie, aby mieć jasny i pełny obraz rzeczywistości bohaterów. 

Zakręty losu
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Cykl: Zakręty losu (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 27 lutego 2019

Zakręty losu. Braterstwo krwi.
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Cykl: Zakręty losu (tom 2)
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 27 lutego 2019
Liczba stron: 300

Zakręty losu. Historia Lukasa
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Cykl: Zakręty losu (tom 3)
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 27 lutego 2019
Liczba stron: 300

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger