10:50

Wrażliwość rzeczy martwych Aleksandra Steć

To już moje czwarte spotkanie z piórem Aleksandry Steć. Opinie o poprzednich publikacjach znajdziecie gdzieś w odmętach mojego bloga. Czy autorka przy kolejnej książce zaskakuje? Czy jak poprzednimi razami urzekła mnie swoją wrażliwością?


Zawsze
byłam dla innych,
już czas,
żebym zaczęła
być dla siebie. *

Autorka dotyka mojej duszy, wrażliwości, wzrusza i bawi. Jej poezja, przemyślenia, urwane myśli pasują do codzienności każdego z nas. W kilku fragmentach, cytatach, odnalazłam siebie i wiem, że większość z nas będzie mogła się odnaleźć w słowach Aleksandry Steć.Autorka mówi o życiu, codzienności, sprawach błahych i wyniosłych. O miłości, która nie zawsze jest szczęśliwa, o dotyku, który potrafi przynosić ukojenie. O prawdzie i o kłamstwie, które otaczają nas każdego dnia. O fałszywych przyjaciołach i o ludziach, którzy mają większy i mniejszy wpływ na naszą codzienność.

doświadczaj mnie
wszystkimi zysłami,
ale pamiętaj,
żeby doświadczyć mnie
przede wszystkim
sercem. *

To nie jest jedna z tych publikacji, do których przysiądziemy przy gorącej herbacie i pochłoniemy wszystko w jeden dzień. To książka, którą należy się delektować, podczytywać, doświadczać i oddawać się refleksji. Utożsamiać się ze słowami podmiotu lirycznego i pozwolić, ważne słowa na zawsze zagościły w naszej codzienności.

nie wiem
co jest lepsze
umrzeć z miłości
czy żyć bez niej? *

Miłość to nie zawsze słodkie słówka, to czasami również nieszczęścia, ból, cierpienie. Niewypowiedziane słowa albo czasami zdarza nam się powiedzieć zbyt wiele. Bycie zakochanym nie zawsze wiąże się z motylkami w brzuchy. Czasami są to chwile ulotne, które odchodzą szybciej, niż przyszły zostawiają po sobie pustkę, a każdy kolejny dzień wydaje się nie mieć sensu i większego znaczenie. Zadajmy sobie tylko pytanie, czy prawdziwa miłość odchodzi? A może te wszystkie miłostki, to tylko zauroczenia, chwile pozornego szczęścia i niezmienna potrzeba bliskości drugiego człowieka bez względu na wszystko?

pustka
zaburzyłeś
ten krystaliczny
porządek
w mojej głowie
ale nie pomogłeś
zbudować chaosu
zostałam pustką
bez ciebie. *Jeżeli jesteście osobami wrażliwymi, potraficie z dwóch pozornie prostych zdań wyciągnąć głębię. Potraficie doszukiwać się w każdym zdaniu drugiego dna, to ta publikacja jest dla was idealna. Ja jestem czytelnikiem, który uwielbia analizować, interpretować na swój sposób, odnajdywać znaczenie i wyobrażać sobie, co autorka musiała czuć, aby napisać poszczególne słowa. Dajcie się wchłonąć tej książce, poszukajcie w niej siebie, a gwarantuje, że nie jeden tekst będzie idealnie opisywał emocje, których być może kiedyś doświadczyliście.

nieważne nic
i może mi już zgasnąć słońce.
Jeśli zgasną wspomnienia po tobie. *


*pisownia zachowana zgodnie z koncepcją autorki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger