20:59

Bez złudzeń Mia Sheridan


Mia Sheridan to autorka, która na stale zagościła na mojej liście ulubieńców. Lubię jej podejście do romansu, sposób, w jaki kreuje wątki i to, że w swoich książkach, choć mimochodem, porusza ważne tematy społeczne. Tym razem sięgnęłam po książkę Bez złudzeń, czy Sheridan trzyma poziom?


Crystal to tancerka w klubie ze striptizem. Jej świat już dawno przestał mieć jakikolwiek głębszy sens, a każdy dzień to tylko egzystencja niźli życie pełną piersią. Trudy dzieciństwa, niepowodzenia w dorosłym Gabriel dostrzega, że dziewczyna nie pasuje do środowiska, w którym się obraca. Niestety ten mężczyzna nie jest w stanie jej uratować, bo sam potrzebuje ratunku. Zmaga się z traumami, które mają wielki wpływ na jego kontakty z kobietami.

Pierwszoosobowa, naprzemienna narracja idealnie pasuje do tej książki. Dzięki niej mamy czysty obraz dwojga bohaterów, których świat przenikają przez siebie. Bez złudzeń zalicza się do kategorii romansu, Mia Sheridan po raz kolejny pokazała, jak należy tworzyć wątek miłosny. Nic tutaj nie dzieje się zbyt szybko, bohaterowie poznają się, żyją codziennością i z każdą kolejną stroną zbliżają do siebie coraz bardziej.Subtelność, jaką charakteryzuje się styl, Sheridan jest nie do podrobienia. Wrażliwość pióra i umiejętność ubierania w słowa wszystkich emocji bohaterów to coś, za co już dawno polubiłam autorkę, tutaj nie było gorzej niż w innych książkach — wręcz przeciwnie, w tej książce znalazłam Sheridan, którą lubię i, która potrafi mnie wzruszyć, rozczulić i zachwycić.

Bez złudzeń to wyjątkowa historia o dwojgu ludzi, którzy za wszelką cenę chcą nauczyć się żyć pełnią szczęścia i zapomnieć wszelkie zła, jakie do tej pory wydarzyły się w ich życiu. Intrygująca miłość, która zostawia czytelnika z przyjemnym ciepłem w sercu. Wątki poboczne, które tworzą idealne tło do pierwszoplanowych wydarzeń. Małomiasteczkowy klimat i pasja Gabriela, która pozwala mu odnaleźć słońce po latach w ciemności. Nie jest to najlepsza książka Sheridan, ale zdecydowanie jedna z lepszych i wydaje mi się, że wielbiciele autorki, jak i czytelnicy subtelnych intrygujących romansów będą nią usatysfakcjonowani — polecam!


Bez złudzeń

Mia Sheridan
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Wydawnictwo: Edipresse
Tytuł oryginału: Most of All You
Data wydania: 17 października 2018
Liczba stron: 352
Literatura obyczajowa i romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger