10:57

Stand by me Agata Czykierda - Grabowska

Od nienawiści do miłości jest tylko maleńki krok. No nie zawsze, ale tym razem tak właśnie szło!

Sara wraca do rodzinnej miejscowości lizać rany po nieudanym związku. Wakacyjny czas i stare znajomości mają jej pomóc wrócić do normalności. Schody pojawiają się już pierwszego dnia, ponieważ na spotkanie dziewczyny zostaje wysłany Paweł — szalenie przystojny, zapatrzony w sobie kobieciarz i brat najlepszej przyjaciółki Sary. To tylko zwykła podwózka do domu, pomoc z bagażami, ale dziewczyna jest pełna uprzedzeń do Pawła i wręcz nienawidzi jego zachowań. Nie od dziś jednak wiadomo, że od nienawiści do miłości, to już tylko jeden maleńki krok...

Agata Czykierda — Grabowska zachwycała mnie swoimi książkami mniej już bardziej. Jej powieść pod tytułem Adam mocno mnie zaskoczyła i sprawiła, że autorka „wskoczyła” na listę moich ulubieńców. Stand by me to kolejna książka w dorobku pisarki i zarazem kolejny tom książki Pierwszy raz — historie nie wynikają z siebie i uważam, że na upartego można czytać je oddzielnie (ale jednak jako fanka chronologii będę zachęcała również do sięgnięcia po Pierwszy raz).

W tym tomie autorka zaserwowała mój ulubiony typ narracji — pierwszoosobowa, naprzemienna. I o dziwo pochłonęła mnie bardziej narracja męska. Lubię takich bohaterów, jakim jest Paweł, pewnych siebie, odrobinę bezczelnych, dowcipnych i szalenie przystojnych — no jak mu się oprzeć? Sara natomiast momentami działała mi na nerwy, były chwile, że chciałam wejść do książki i nią potrząsnąć, bo momentami sama nie wiedziała, czego chce. Niemniej kupiło mnie poczucie humoru tychże bohaterów, ich potyczki słowne idealnie trafiają w mój gust i niejednokrotnie sprawiały, że uśmiech sam pojawiał mi się na twarzy.Stand by me to romans chciałoby się rzec, że taki jakich wiele. A jednak od pierwszych stron wciąga, relacja między bohaterami, choć burzliwa, to jednak subtelna i ciekawie wykreowana. Podobało mi się to, że autorka postawiła na wątek oparty na schemacie Od nienawiści do miłości — to jeden z moich ulubionych układów, zawsze wzbudza we mnie jakieś emocje i tak było i tym razem.

Agata Czykierda — Grabowska z każdą kolejną książką czymś mnie zaskakuje, w jakimś stopniu udaje jej się sprawić, że czytam z zaangażowaniem treści, które, no nie ukrywajmy, są przewidywalne. Ale najważniejsze, żeby w tej przewidywalności skryć jakieś emocje, uczucia i to bliżej nienazwane coś, co nie pozwoli odłożyć książki.

Stand by me to historia o miłości, przyjaźni, marzeniach i spełnianiu się. Lekka, przyjemna w sam raz na nadchodzące wiosenne dni. To jedna z tych książek, które „same się czytają” i nim się obrócimy, napotykamy zakończenie. Polecam przede wszystkim czytelnikom autorki, ale również wszystkim wielbicielom romansów, którzy szukają czegoś lekkiego i przyjemnego.


Stand By Me
Agata Czykierda-Grabowska
Cykl: Pierwszy raz (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 4 września 2018
Liczba stron: 328
Literatura obyczajowa i romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger