08:54

Randka z Hugo Bosym - Agnieszka Lingas - Łoniewska

Agnieszka Lingas — Łoniwewska jest znana z mieszania gatunków na rynku mamy thrillery spod pióra autorki oraz historie romantyczne z sensacją w tle, niestraszna jej również komedia romantyczna! A Randka z Hugo Bosym to jedna z jej komedii, w której nie zabraknie miłości. Czy autorka kupiła mnie swoją nową książką?


Jagoda Borówko (już samo to jak się nazywa, wywołuje uśmiech na twarzy) to dojrzała kobieta, która z premedytacją potrafi pakować się w kłopoty i niezręczne sytuacje. Właśnie przez jedną z takich niecodziennych sytuacji i jej cięty język poznaje Hugo Bosego, który od razu zaczyna działać jej na nerwy i nawet jego urok osobisty nie pomaga. Między tym dwojgiem iskrzy i nie trudno się domyślić, że w końcu dadzą się pochłonąć romansowi. Przecież mają się już nigdy w życiu nie spotkać! Niestety świat jest strasznie mały i choć góra z górą się nie zejdzie to człowiek z człowiekiem zawsze. Hugo trafia do firmy Jagody i od teraz muszą pracować w swoim towarzystwie. Czy napięcie między tymi dwojga to tylko przyciąganie, czy już materiał na miłość? Jakby Jagoda miała mało zmartwień, o jej względy postanawia zawalczyć też były chłopak dwojga imion... uwierzcie na słowo, niezły bałagan się tu stworzy.


Od komedii romantycznej wymagam przede wszystkim dobrej zabawy i tego, że przy niewymagającej fabule będę mogła się odstresować. Agnieszka Lingas — Łoniewska spełniła moje kryteria. Randka z Hugo Bosym to niewymagająca, lekka lektura, która bawi i rozczula jednocześnie.


Potyczki słowne bohaterów idealnie trafiają w mój gust. Autorka nie sili się na nienaturalny ton wypowiedzi, nie wkłada niepotrzebnego patosu w dialogi, dzięki temu wszystko wygląda naturalnie, prawdziwie. Bohaterowie są zupełnie zwykłymi ludźmi mającymi swoje drobne problemy przeszłości, pełni wad i zalet — zupełnie jak my wszyscy.


Sam wątek miłosny rozwija się dość szybko, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadzało. Dałam się porwać historii, wkręciłam się w przygody Jagody. Autorka również w świetny sposób wykreowała postacie poboczne, a relacja Jagody z przyjaciółmi zasługuje na pochwałę. O takich prawdziwych przyjaciół warto walczyć.
Randka z Hugo Bosym to romantyczna historia odrobinę w klimacie Bridget Jonas, bo Jagoda też potrafi pakować się w tarapaty. Książka jest ciepła, przyjemnie napisana łatwym językiem, dzięki czemu całość się połyka w jeden wieczór. Moim zdaniem warto poznać historię tej dwójki i dać się jej ponieść. Jeżeli lubicie komedie romantyczne na wielkim ekranie, to Randka z Hugo Bosym również przypadnie wam do gustu. :)

Tytuł: Randka z Hugo Bosym
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wydawnictwo Burda Media
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 280

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger