10:33

Guerra Melissa Darwood

 
 
 
Po skończeniu tej książki jedyna myśl, jaka przychodziła do głowy, to było MelissaDarwood coś ty zrobiła!

Patryk i Zuza przechodzą mały kryzys w związku. Dziewczyna czuje się odizolowana, od kiedy jej najbliżsi zostali Guardianami. Wszyscy mają swoje sprawy, tylko ona choć zwyczajna, to jednak zupełnie oderwana od przyjaciół. Wszystko się komplikuje jeszcze bardziej, gdy w czasie koncertu Patryk ratuje życie Zuzy i sam zostaje zesłany do Guerry. Jedynym ratunkiem dla niego jest miłość i ratunek ukochanej osoby, tej, której życie ocalił. Zuza nie wacha się ani chwilę wyrusza do Guerry w poszukiwaniu ukochanego. Jak zakończy się jej przygoda i czy uda jej się odnaleźć szczęście?
 
Autorka zastosowała trzecioosobową narrację, choć narrator wszechwiedzący był tylko i wyłącznie „towarzyszem” Zuzki i to głównie jej perspektywa była tutaj uwydatniona. Autorka zaszokowała mnie już na samym początku, nie spodziewałam się tego, co tam się wydarzyło. Potem było już tylko lepiej! Akcja choć przez większość dość statyczna to jednak budząca emocje i umiejąca zaciekawić. Najważniejsze wydarzenia rozgrywają się na zakończeniu, to jedna z tych książek, która zakończeniem wybije w fotel, zaskoczy i zostawi z niedowierzaniem wypisanym na twarzy. Choć wszystko jest spójne i nie zostawia niewiadomych, to jedna z wielkim zniecierpliwieniem będę oczekiwała kolejnego tomu.

Cała przygoda Zuzy w Guerze odrobinę pachniała mi jakimś obozem koncentracyjnym. Może to przez fakt, że zbyt wiele przeczytałam literatury wojennej, a może sama autorka odrobinę inspirowała się rzeczywistością, tworząc klimat zupełnie oderwany od realności. Historia, choć zupełnie nie z tego świata, to jednak przeplatająca losy zwykłych ludzi. To idealnie połączenie fikcji z rzeczywistością, gdzie między jednym a drugim granica wręcz się zaciera. Autorka miała oryginalny pomysł na fabułę, świetne go wykonała, a świat wykreowany w książce zupełnie mnie pochłonął.
 
 
Czy tylko w obliczu śmierci ludzie potrafią zwolnić i nastawić się na dialog z drugim człowiekiem twarzą w twarz?

 
Daleko idące byłoby mówienie przy tej książce o wątku miłosnym, bo przez większość książki żadnego takiego nie ma. Jednak za sprawą postaci Zuzy autorka udowodniła, że miłość jest w stanie pchnąć nas do niewiadomego, do czegoś, co budzi w nas grozę, a jednak aby ratować najbliższą osobę, jesteśmy skłonni do wielu poświęceń.

Guerra to naprawdę dobra lektura młodzieżowa o wątkach fantastycznych. To książka, która wciąga w swój świat, zapewnia wiele wrażeni i niejednokrotnie zaskakuje. To również opowieść o sile miłości i przyjaźni. Jeżeli lubicie powieści młodzieżowe to zarówno pierwszy tom Larista, jak i Guerra przypadnie wam do gustu!


Tytuł: Guerra
Autor: Melissa Darwood
Wydawnictwo Kobiece
Seria Wysłannicy
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 360
 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger