08:12

Souless T.M Frazier


Kto śledzi mnie na bieżąco, ten zapewne wie, że szaleję za niegrzecznymi książkami, w których królują mafie, gangi motocyklowe i niezwykła, niespotykana miłość. Frazier zachwyciła mnie poprzednimi tomami, historia Beara zaskoczyła mnie w poprzednim tomie i jak to w przypadku tej autorki bywa, zostawiła w zawieszeniu. Czy Souless rozwiał wszystkie moje pytania i sprawił, że przepadłam ponownie?

Thia musi się ukrywać, z pomocą przychodzi jej King i przyjaciółka Beara. Dziewczyna zostaje pod opieką Rage. Musi ukrywać się przed Chopem i tym, co dla niej szykuje. Z każdym dniem jednak myśli o tym, jak pomóc Bearowi i wyciągnąć go z więzienia. Wojna z gangiem motocyklowym jest nieunikniona i wisi na włosku, potrzeba niewielkiej iskry, aby wszystko wybuchło. Czy para zakochanych w sobie ludzi stawi czoło temu niewdzięcznemu światu i przezwycięży go? Jakie jeszcze tajemnice dotyczące swojej przeszłości odkryje Bear?

T.MFrazier postawiła ponownie na narrację naprzemienną, dzięki temu w łatwy sposób możemy śledzić myśli głównych bohaterów i odbierać poszczególne sceny z dwóch perspektyw. Przyznam szczerze, że Frazier ponownie mnie zaskoczyła, kiedy myślałam, że nic już mnie nie zdziwi, ona wyciągnęła asa z rękawa i zdradziła tajemnice z przeszłości Beara. W dodatku zakończenie wbija w fotel i sprawia, że po raz kolejny z wielkim zniecierpliwieniem wyczekuję kolejnego tomu. Nie wiem jakim sadystą trzeba być, aby tak kończyć historię i zostawiać czytelnika w stanie takiego zagubienia i niedowierzania.

Ja wiem, że wszystkie książki z serii aż kipią od dziwnych przypadków i niedorzecznych sytuacji. Zdaję sobie z tego sprawę. Jednak są dla mnie idealnym oderwaniem się od codzienności, poczytaniem o romansie, którego nigdy nie chciałabym przeżyć, który jest tak nierealny, że aż trudno go sobie wyobrazić. To jest tylko fikcja, ale może gdzieś tam w świecie, gdzie mafie i gangi motocyklowe prężnie działają, terroryzując mieszkańców, takie romanse mają miejsce? Może w tym skażonym i brudnym do granic możliwości świecie jest miejsce na miłość, która rządzi się własnymi prawami i włamuje się ze schematów.

Jeżeli szukacie lektury, w której romans was rozczuli i wypełni wasze serca przyjemnym ciepełkiem — to ta seria z pewnością nie jest dla was. Jeżeli chcecie poczytać o niewinnym romansie dwójki bohaterów, w którym słodkie słówka i kwiaty są na porządku dziennym, to muszę was rozczarować, nie znajdziecie tego tutaj. Jednak jeżeli szukacie książki z wartką akcją, pełna zwrotów, emocji, jakich nie da wam żaden obyczaj i świata, do którego nie chcielibyście nigdy trafić — to ta książka jest idealna! Wątki sensacyjne połączone ze specyficznym, brudnym, destrukcyjnym, wręcz patologicznym romansem, to coś, co trzeba polubić i nie doszukiwać się w tym prawdy, realizmu czy życiowych mądrości.

Souless to idealna kontynuacja zaskakuje, wprowadza dreszcz ekscytacji i morze skrajnych emocji. To mocna historia dla czytelników o silnych nerwach i tych, którzy w książkach szukają oderwania od codzienności, a nie czytania o niej. Polecam — jeżeli polubiliście poprzednie części, to ta jest dla was obowiązkowa. Jeżeli lubicie książki w klimacie dark romansu, to ta seria jest dla was!
Tytuł: King (tom 4). Soulless
Autor: T M Frazier
Wydawnictwo Kobiece
Seria: King
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 304
Oryginalny tytuł: Soulless
Tłumacz: Chojnacka Sylwia

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger