09:37

Nasze życzenie Tillie Cole

Czasami życie pisze własne scenariusze, z którymi nic nie możemy zrobić. Jesteśmy tylko aktorami, pionkami w grze zwanej życiem. Nie mamy wpływy na wszystkie wydarzenia, szczególnie te tragiczne, ale możemy walczyć, aby nigdy się nie poddać i dążyć po trupach do szczęścia....

Cromwell Dean to wschodząca gwiazda muzyki jest DJ-em w różnych klubach. Tłum za nim szaleje. Kobiety go uwielbiają. Nikt jednak nie wie, jaki naprawdę jest Cromwell Dean. Chłopak stworzył wokół siebie bezpieczny mur, zamknął swoje problemy w kokonie i nikogo do siebie nie dopuszcza. Wszystko zmienia się, gdy w jego życie wkracza nieznajoma w fioletowej sukience — czy Cromwell tego chce, czy nie z dnia na dzień Bonnie kruszy jego mury i wdziera się do jego szczelnie zamkniętego świata. Jest jego nową melodią, która nadaje życiu inne brzmienie!

Tillie Cole bez reszty skradła moje serce serią Poranione dusze, która niestety nie doczekała się kontynuacji w Polsce. Nad czym ubolewam. Jestem oczarowana również jej historią o gangu motocyklowym - Kaci Hadesa - kocham tę historię! Cole w mrocznej i niebezpiecznej scenerii trafia idealnie w mój gust, czy na naturalnej płaszczyźnie wypada podobnie?

No niestety nie. Nie zrozumcie mnie źle, to jest Cole i jej unikalny sposób pisania o emocjach — a w książce mamy naprawdę sporo emocji! Niestety ponad wszystkie emocje i łzy, jakie gdzieś tam na mnie wymusiła autorka, muszę przyznać, że książka jest tylko dobra. Nie jest rewelacyjna, jak mogłabym się spodziewać. Mam wobec niej kilka zarzutów, po pierwsze realizm! Mam wrażenie, że Cole nieźle popłynęła w wyobraźni, chciała wycisnąć emocje z czytelnika jak cytrynę i niestety przesadziła. Tej historii bliżej jest do Disnejowskiej bajki niż do realistycznej opowieści o miłości i życiowych walkach. Myślę, że głównie zakończenie mnie rozczarowało. Nie jest przewidywalne to fakt, ale jest też jakby wymuszone — nie potrafię tego do końca wyjaśnić, aby nie rzucić spojlerem. Mam wrażenie, że autorka na siłę chciała w taki, a nie inny sposób zakończyć, bez względu na wszystko. Niestety nie kupiło mnie to.

Mozolna akcja, a raczej multum zapychaczy akcji, spora część książki jest przegadana, jakby autorka na siłę chciała odbiec od głównego problemu, ponieważ sobie go stworzyła, ale zupełnie nie wiedziała jak go rozwiązać.

Do plusów natomiast niewątpliwie należy styl Cole, który jest niezmienny, lekki, a sposób pisania o emocjach zachwyca i naprawdę potrafi w czytelniku pobudzić najbardziej skryte uczucia.

Jestem też oczarowana sposobem ukazania muzyki w tej książce, autorka poruszyła świeży temat, czym mnie urzekła i zmusiła do przeszukania internetu, aby wzbogacić się o informacje dotyczące przypadłości głównego bohatera. Nie jestem pewna, czy słyszałam wcześniej, o czymś takim ciesze się, że mogłam się nauczyć czegoś nowego z książki, która teoretycznie jest tylko lekkim czytadełkiem.

Również relacja głównych bohaterów zasługuje na poklask — jest przyjemna, prawdziwa, pomimo braku realności w wątku głównej bohaterki, nie mam zastrzeżeń do wątku miłosnego. Jest on chwytający za serce, Cole stworzyła taką miłość, której pragnie każdy z nas, pierwotną bezgraniczną, uzdrawiającą — jestem nią oczarowana i po przeczytaniu jeszcze długo czułam w sobie przyjemne ciepło jakie ten wątek we mnie wzbudził.

Nasze życzenie to w miarę dobra książka, miała w sobie gorsze chwile, które sprawiały, że zastanawiałam się, czy aby na pewno napisała to moja ulubiona Tillie. Miała też sporo plusów, które uratowały całość. Nie mogę wam jej odradzić, moje sumienie by tego nie przeżyło. Uważam, że to jedna z tych książek, które trzeba przeczytać i przekonać się na własnej skórze, co się w niej może spodobać, a co jest niewarte uwagi.
Tytuł: Nasze życzenie
Autor: Tillie Cole
Wydawnictwo Filia
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 460
Oryginalny tytuł: A Wish for Us
Tłumacz: Dyrek Katarzyna Agnieszka


Zobaczcie inne nowości, w korzystnej cenie, w księgarni Tania książka.
Zobaczcie też inne książki dla kobiet na stronie księgarni. Ciekawe tytuły, w dobrej cenie! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger