11:27

Miasteczko Worthy Marybeth Mayhew Whalen [Patronat medialny]

 
 
 
Tajemnice, intrygi, kłamstwa i młodzi ludzie, którzy ponad wszystko pragną zostać zaakceptowani przez rówieśników, nauczycieli i ... nawet rodziców.

Po zwycięskim meczu drużyny futbolowej całe miasteczko triumfuje. Niestety triumf szybko zmienia się w tragedię, kiedy w wypadku giną trzy cheerleaderki. Młode, pełne życia mające cały świat przed sobą. Podążały na imprezę, aby świętować zwycięstwo, nie spodziewając się, że to będzie ostatnia podróż w ich życiu. Cała sytuacja nabiera dziwnego rozgłosu, gdy okazuje się, że w aucie nie było jednej z przyjaciółek i nikt nie wie, gdzie spędziła ona feralną noc. Komplikuje się też życie Darcy, której syn wyszedł z wypadku cało.

Historia o czterech kobietach matkach, nauczycielce i dziewczynie, która z myślą wszystkich powinna zginąć w nocy wraz z koleżankami... kto doprowadził do wypadku? Jaki sekrety i brudne tajemnice wyjdą na światło dzienne? Jak zmieni się miasteczko po tej tragedii?

Powieść Miasteczko Worthy napisana została w narracji trzecioosobowej, a rozdziały podzielone zostały między cztery główne bohaterki. Muszę przyznać, że chyba najtrudniej pod względem kalibru emocji było mi przejść przez rozdziały poświęcone Marglyn jednej z matek, której świat zawalił się na głowę. Nie tylko straciła córkę, ale jeszcze zmaga się z innymi problemami, które każdego dnia ja wykańczają. Nie mogłam sobie poradzić z jej bólem po stracie dziecka, jako matce było mi ciężko sobie to wyobrazić, nawet nie chciałam stawać w miejscu bohaterki. Niemniej uważam, że autorka idealnie oddała te emocje — pokazała złość, żal na cały świat i samą siebie. Bohaterka ma w sobie mnóstwo sprzecznych emocji, obwinia się za śmierć córki, choć to nie ona doprowadziła do wypadku. Ma w sobie żal, który jest nie do opisania i nie do przełknięcia.

Drugą kobietą, która jest postawiona pod płotem to Darcy — matka chłopaka, który wyszedł cało z tragedii. Musi się zmierzyć z otoczeniem, stawić czoła sąsiadom. W tej postaci jest również wiele uczuć, niejednokrotnie sprzecznych. A jednocześnie MarybethMayhewWhalen dzięki tej postaci pokazała, jak bardzo bezgraniczna jest miłość matki do dziecka i jak wiele kobieta jest w stanie znieść dla swojego dziecka.

Z kolei w postaci Leah jednej z uczennic, cheerleaderka — jedna z dziewczyn, która powinna być razem z koleżankami, ale nikt tak naprawdę nie wie gdzie i jak spędziła nieszczęśliwą noc. W tej postaci widać jak na dłoni, jak okrutne potrafią być dzieciaki, młodzież. Leah przybliża nam licealne życie, mówi o braku akceptacji nieakceptowaniu inności i przeraźliwej chęci dopasowaniem się do towarzystwa. Za sprawą tej bohaterki, autorce udało się uwydatnić problemy nastolatków ich rozterki i właściwe postępowanie.

W książce znajdziemy naprawdę wiele emocji różnego pokroju. W opowieści odnajdą się jednakowo osoby młodsze, bo z takim światem mamy do czynienia. Jak i dojrzali czytelnicy, ponieważ historia starszych bohaterów i ich problemy idealnie wpasują się w codzienność dorosłych ludzi. Pełna gama różnobarwnych postaci idealnie wykreowanych. Namiastka miłości, która gdzieś tam się rodzi. Przyjaźnie prawdziwe, jak i te fałszywe — dla korzyści. Problemy małżeńskie i rodzicielskie — codzienność podobna do naszej. A najlepszym punktem tej książki jest fakt, że do końca nie wiemy, co tak naprawdę się stało. Jakie były okoliczności całego zdarzenia i kto za nie odpowiada. Dążymy do jednej prawdy, odkrywając po drodze brudy, które nigdy miały nie wychodzić na światło dzienne!

Miasteczko Worthy to książka, która wryła mi się w pamięć. Pobudziła moje emocje i udowodniła, że można napisać historię, w której poruszy się wiele tematów i każdy będzie potraktowany poważnie i wyciśnięty do ostatniej kropli. Nic tu nie zostało potraktowane po łepkach, a małomiasteczkowy klimat i mentalność ludzi została uchwycona idealnie. Polecam — dajcie się porwać i wypłukać z emocji.
 
 
Autor: Marybeth Mayhew Whalen
Wydawnictwo Editio
Premiera: 15.01.2019 r.
Ilość stron: 274
Tumacz: Machnik Marcin
 
Garść cytatów:
 


 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger