09:56

Bestia L.A Fiore

 
 
 
Za każdym razem jak mam do czynienia z książką, w której w jakiś stopniu dominuje słowo Bestia — przypomina mi się genialny cytat ze świetnej serii The dark duet, który w przytoczeniu brzmi mniej więcej tak — Bestią nikt się nie rodzi, bestię ktoś tworzy. A książka L.A. Fiore udowadnia, że w tym cytacie jest więcej prawdy, niż można sobie wyobrazić...

Brochan jest niebezpieczny, groźny, bezwzględny — zniszczony przez życie. Lizzie to artystyczna dusza, pełna marzeń, pragnień. Tych dwoje jednak coś łączy — zarówno ona, jak i on są niechcianymi dziećmi, Brochan przeżył horror, który zgotował mu jego własny ojciec. A Lizzie od dziecka była wystawiona na chłód i obojętność matki — czy ten wspólny mianownik może sprawić, ze dwie kompletnie obce osoby staną się sobie bliskie?

Bestia autorstwa L.AFiore to książka, w którą na początku trudno się wgryźć, ale jak już się jej posmakuje to niełatwo o niej zapomnieć! Początek szedł mi opornie, nie mogłam się wciągnąć, choć autorka wzbudzała emocje, to jednak brakowało mi czegoś, co sprawiłoby, że nie mogłabym się oderwać. Akcja rozwija się powoli, ale jak już wskoczy na właściwe tory, to trudno wyjść. Emocjie, jakie mną targały w czasie czytania, są nie do opisania, jednocześnie nienawidziłam Brochana, uwielbiałam go i pragnęłam zamordować. Jest postacią pełną sprzeczności, a jednak za sprawą początkowych rozdziałów łatwo było mi zrozumieć jego zachowania. Brawo, mało kiedy się zdarza, żebym nie popierała zachowań bohatera, a mimo to go rozumiała.

W książce akcja rozgrywa się w Szkocji. Nigdy nie było mi dane zwiedzić tego kraju — jednak sposób, w jaki L.AFiore pisze o Szkocji, sprawił, że chciałabym tam być. Barwne opisy miejsc wyszły rewelacyjnie i dodają książce zupełnie innego wymiaru.

Na domiar dobrego autorka pokusiła się o narrację naprzemienną, co sprawiło, że przepadłam bez reszty. Charyzmatyczne postacie, niezwykłe historie i niepowtarzalny klimat, wszystko to sprawia, że Bestia na długo zostanie w mojej pamięci i na zawsze zagości w moim sercu! :)
 
 
Autor: L A Fiore
Wydawnictwo NieZwykłe
Tłumaczenie: Paweł Grysztar
Rok wydania: 2018
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger