18:03

Zapadnij w serce Ginger Scott
Książki w nurcie New adult mają to do siebie, że budowane są na podobnym schemacie i coraz rzadziej potrafią mnie zaskoczyć. Czy Zapadnij w serce wyróżnia się, choć odrobinę na tle innych książek, czy jest kolejnym przecinkiem to przeczytania i zapomnienia?

Rowe przez ostatnie dwa lata uczyła się w domu. Teraz musi ruszyć dalej, pokonać lęki i stawić czoło prawdziwemu światu. Wyjeżdża na studia na drugi koniec kraju. Cicha, spokojna i nieco zagubiona dziewczyna działa według swoich schematów, tak aby za wszelką cenę zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa. Nie czuje się komfortowo, gdy pierwszego wieczora wpada na nią Nate – popularny chłopak, za którym szaleją wszystkie dziewczyny. Chłopak od pierwszego spotkania nie może zapomnieć o Rowe i robi wszystko, aby częściej na nią wpadać. Od razu domyśla się, że dziewczyna chowa w sobie tajemnice, którą za wszelką cenę musi poznać i przełamać jej lęki…

Po opisie fabuły może wam się wydawać, że ten schemat był już wałkowany tyle razy, że Ginger Scott nie da rady się z niego wyłamać. Ja jednak uważam, że przeszłość bohaterów, jaka tutaj została wykreowana to coś nowego, czego jeszcze wcześniej nie czytałam, albo o tym nie pamiętam. Książka porusza dość istotny problem, który jest kluczowym elementem fabuły, dlatego nie mogę wam prosto z mostu powiedzieć, o co tam tak naprawdę chodzi. To demony królujące życiem Rowe sprawiają, że ta powieść jest niecodzienna i wzbudzająca emocje – a to już w New adult jest ogromnym plusem.

Ginger Scott w powieści Zapadnij w serce pokazała, że czasami sami zamykamy się w hermetycznym świecie i nie dopuszczamy do siebie żadnych uczuć, zewnętrznych bodźców. Wegetujemy zamiast żyć pomimo wszystko, traumatyczne wydarzenia zostawiają ślady w psychice na zawsze, jednak najważniejsze jest, aby zbyt długo nie pielęgnować w sobie strach, bo im później się od niego uwolnimy, tym gorzej będzie się przystosować do codzienności.

W książce spodobała mi się szalenie postać Nate'a – to chyba jeden z niewielu bohaterów książkowych, który nie jest aroganckim, zbyt pewnym siebie facetem, łamiącym damskie serca. To naprawdę wrażliwy młody mężczyzną, skrzywdzony niegdyś przez ukochaną, szukający miłości, a nie jednorazowych przygód. Oczywiście autorka dała mu pazura, jednak nie przerysowała go, a całość jest w naprawdę subtelnej i delikatnej tonacji, sprawiając, że Nate jest jednocześnie dżentelmen i budzącym zainteresowanie sportowcem.

W tej książce ważną rolę gra również brat Nate'a, który skradł moje serce i stał się dla mnie jednym z ulubionych bohaterów drugoplanowych. Jakby całych zalet było mało, Ginger Scott wplotła w fabułę niezwykłą przyjąć młodych ludzi, przy których idealnie sprawdza się powiedzenie „kto się lubi, ten się czubi”. Młodzi dokuczają sobie na każdym kroku, robią sobie prześmieszne kawały – takie żarty sprawiły, że zatęskniłam do książki Maybe someday Colleene Hoover, w której to bohaterowie skradli moje serce wzajemnymi przepychankami i strojeniem sobie z siebie żartów.

Te epizodyczne chwile humoru rozluźniały atmosferę między bardziej emocjonującymi wątkami. Autorce udało się we mnie wzbudzić uczucia i zmusić mnie do refleksji. Tematem, jaki poruszyła, przyprawiła mnie o dreszcz i choć zdaję sobie sprawę z tego, że te wątki to tylko fikcja, to jednak w głowie ciągle majaczy mi myśl, że takie sytuacje się zdarzają, ludzie z takimi traumami chodzą po ziemi. Może u nas w Polsce problem nie jest tak żywy, a nawet sądzę, że nie ma go wcale, o tyle w Stanach do takich sytuacji dochodzi zbyt często – a cierpią niewinni.

Zapadnij w serce to naprawdę kawałek dobrego New adult, który zadowoli czytelników tego nurtu To również ciekawa opowieść o miłości, która musi przejść ciężką próbę, aby mogła w pełni rozkwitnąć. Ja jestem czarowana, zauroczona tą historią a Ginger Scott za sprawą tej książki, jak i poprzedniej Chłopak taki jak ty wpisuje się na listę moich ulubionych.

Zobaczcie również inne NOWOŚCI na Tania książka pl. Zapadnij w serce
Ginger Scott
Tłumaczenie:
Ischim Odorowicz-Śliwa
Cykl:
This is falling (tom 1)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Kobiece
Tytuł oryginału
This is Falling
Data wydania
7 września 2018
Roman

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger