08:33

Obietnica Ewa Pirce recenzja premierowa [Patronat medialny]


Chęć zemsty przyćmiewa zdrowy rozsądek, wyniszcza każdego dnia kawałek po kawałeczku. Z pewnością łatwiej byłoby wybaczyć, jednak są w życiu sytuacje, których wybaczyć się nie da a Obietnica zemsty, jest w stanie zagłuszyć emocje...

Życie osaczone chęcią zemsty prowadzi Brian — główny bohater Obietnicy. Lata temu ludzie, dla których finanse były ważniejsze niż ludzkie życie, zmienili świat Briana nie do poznania. Już wtedy, jako młody chłopiec, poprzysiągł zemsty. A dziś jako dorosły mężczyzna zamierza swój plan ziścić. Najlepiej uderzyć w najczulszy punkt przeciwnika — a w tym wypadku czułym punktem jest Olivia — córka wroga numer jeden Briana. Plan jest prosty rozkochać w sobie dziewczynę, a złudną miłością zniszczyć ją i cała jej rodzinę, bez skrupułów, jak kiedyś dokonał tego jej ojciec. Realizując swój plan, Brian nie spodziewa się, że koniec tej historii będzie zupełnie inny niż planował, z pewnością nie wierzył, że do gry wejdą uczucia...

 

Ewa Pirce w zeszłym roku zadebiutowała książka o kontrowersyjnym tytule Córka pedofila. Dziś przychodzi do nas z historią w zupełnie innym klimacie, a jednak podobnie jak poprzednio mieści się w granicach romansu. Autorka w książce Obietnica postawiła na narrację pierwszoosobową naprzemienną — dzięki temu w rewelacyjny sposób udało jej się przybliżyć nam sylwetki każdej z postaci. Główny bohater to człowiek, którego życiem kieruje chęć zemsty — zemsta przyćmiewa Brianowi zdrowy rozsądek. Mężczyzna nie widzi, że pochłonięty realizacją swoich planów sam dzień po dniu niszczy swoje relacje rodzinne, przyszłość i szansę na miłość. Wybaczenie byłoby dla niego zbawieniem, jednak nie wszystko można wybaczyć — w życiu bywają chwilę, których nie da się zapomnieć, a ból, jaki im towarzyszy przenika do szpiku kości.

Brian uknuł misterny plan, który w czasie wykonywania zaczął się spalać. Mężczyzna przewiedział każdą ewentualność, był przygotowany niemal na każdą sytuację, nie spodziewał się jednak, że do jego zabawy wkradnie się miłość. Obietnica to książka mówiąca o zgubie, jaką jest niewyobrażalna chęć zemsty, jednak nie tylko, to również książka, która opowiada o miłości — takiej prawdziwej, naturalnej rodzącej się na naszych oczach i pędzącej własnym niewymuszonym rytmem. W książce znajdziemy również skompilowane relacje rodzinne, które gwarantują szeregu rozmaitych emocji.


 

Ewa Pirce nie byłaby sobą, gdyby w książkę nie wlała ogromu emocji, miłości, nienawiści i bólu, który z bohaterów przenika na czytelnika, nie pozwalając przejść nad tą historią do porządku dziennego — brawo, książka przepełniona emocjami, to coś, co uwielbiam.

Na zakończenie muszę wspomnieć, że od czasu debiutu do Obietnicy Ewa Pirce szlifowała swój warsztat. Już w prologu widać ogromny progres w stylu pisania i w języku. To bardzo pozytywne, ponieważ nie ma nic lepszego, niż autor, który rozwija się na oczach czytelników.

Moja rekomendacja:

Ewa Pirce przychodzi do nas z obietnicą niezapomnianych emocji. Ta historia to niezwykle ekscytująca, emocjonująca opowieść o tym, że w życiu lepiej wybaczać niż dać się ponieść goryczy zemsty. Charyzmatyczne postacie, zaskakujące wątki i miłość, która przychodzi w najmniej odpowiednim czasie. Obiecuję Wam, że długo nie zapomnicie o Obietnicy.

Obietnica
Ewa Pirce
Wydawnictwo:
NieZwykłe
Data wydania:
25 października 2018
Romans

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger