09:59

Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość. Jane Harvey-Berrick
Pozory mogą mylić, jednak mimo wszystko nadal staramy się oceniać ludzi przez pryzmat wyglądu, odosobnienia, upodobań. Wydajemy werdykty, nie znając faktów, dajemy się ponieść zewnętrznym bodźca i ranimy innych swoja niewłaściwą pochopną opinią.

Daniel Colton to ucieleśnienie zła, chodzący seks i mężczyzna, którego pragną wszystkie. Cichy, zamknięty w swoim świecie, wytatuowany i zakolczykowany zbyt pewny siebie... Takim jest a oczach ludzi, oceniających go przez pryzmat specyficznego stylu ubierania się i przez jego brata, który jest dilerem narkotykowym. Latka złego i niebezpiecznego przykleja się do Daniela czy tego chce, czy nie. Lisanne to pełna pasji dziewczyna, odnajduje się w muzyce, Koch śpiewać i to jest jej ucieczka od codzienności. Grzeczna ułożona dziewczyna nie jest uszczęśliwiona, kiedy na zajęcia z biznesu musi przygotowywać projekt z Danielem Coltonem. Szybko jednak okazuje się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż można przypuszczać na pierwszy rzut oka. W czasie wspólnych prac nad projektem Lisanne odkrywa problem Daniela i uzmysławia sobie, że w tym młodym mężczyźnie nic nie jest takie, jakie się wydaje...

Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość to jedna z tych książek, o których nie powinno się wiele mówić ponad to, że wszyscy wielbiciele wyjątkowych romansów powinni przeczytać tę książkę! Narracja w powieści jest trzecioosobowa, a narrator wszechwiedzy z wielką łatwością manewruje między głównymi bohaterami, przybliżając nam każda postać z wielką starannością i dokładnością. Nasi bohaterowie są różni jak dzień o noc, jak niebo i ziemia mimo to znajdują miedzy sobą wspólne mianowniku i trzymają się małych rzeczy w budowaniu swojej relacji. Autorowi udało się stworzyć zaskakująco fascynujący i piękny wątek miłosny. Całości idzie swoim niewymuszonym tempem, wzbudzając setki, tysiące emocje. Bohaterowie wzbudzili moja sympatie, Daniel z całym swoim bagażem doświadczeń na zawsze znajdzie wyjątkowe miejsce a moim sercu.
Niebezpieczna znajomość niebezpieczna miłość to książka, która czytałam już drugi raz. Pierwszy raz miałam okazje ja czytać dość dawno temu, a oryginalnej wersji, już wtedy skradła moje serce i niemal rozpływałam się z radości, kiedy okazało się, ze zostanie nas wydana. Czytając ja drugi raz, nie spodziewałam się ponownego zauroczenia bohaterami, ponownego pochłonięcia
Myślałam, że zajrzę do tekstu tylko po to, aby wychwycić cytaty. Jednak już po pierwszym rozdziale byłam ponownie wciągnięta w fabułę a emocje związane z problemami Daniela, z jego przeszłością i przyszłością obojga bohaterów wzięły górę pomimo tego, że przecież wszystko to już było dla mię znane. Myślę, że to jest najlepszą laurką dla tej książki — wzbudza emocje, nieważne ile razy będziemy ją czytać i jak często będziemy do niej wracać.

Nie chce zbyt wiele zdradzać. Uważam, że problemy Daniela są tutaj konikiem przetargowym, wszystko kręci się wkoło niego. Chciałabym, abyście krok po kroku, strona po stronie poznawali tę historię tak jak i ja miałam okazję poznać. Dali się jej ponieść i zakochali się w jej prostocie i jednocześnie w wyniosłości uczuć.

Autor w powieści ponad miłością, piękną przyjaźnią ukrył również dość pogmatwaną i specyficzną miłość braterską. Choć z pozoru można się wydawać, że między tymi bohaterami nie ma braterstwa poza więzami krwi, to jednak ja dostrzegam męska specyficzna miłość, rządzącą się swoimi prawami i przytłoczona przeraźliwą rzeczywistością.

Niebezpieczna znajomość niebezpieczna miłość to przede wszystkimi romans doprawiony seksem. Sceny zbliżeń wyszły autorowi subtelnie, choć nie brak im przyjemnego pieprzyku. Nie dominują fabuły, są raczej naturalnym dopełnieniem miłości. Przyjemny język, lekki styl pomagały w przyswajaniu lektury, a raczej w pochłanianiu jej. Gra słowna bohaterów sprawiała, że momentami uśmiech wypływał na moją twarz, innym razem byłam wzruszona, wkurzona i zachwycona – cała gama emocji towarzysząca tej historii przechodziła mnie na wskroś
Niebezpieczna znajomość Niebezpieczna miłość to rewelacyjna, niesztampowa historia o pięknej miłości o wyjątkowej sile muzyki, o zaskakującym pragnieniu bycia akceptowanym. Historia wkrada się w pamięć, zajmując w niej honorowe miejsce i torując sobie głowę wprost do serca. Gwarantuję, że się zakochacie, docenicie problemy społeczne poruszane w historii i docenicie piękni tej relacji i wyjątkowość tej opowieści.Garść cytatów:
Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość
Autor: Jane Harvey-Berrick
Tłumaczenie: Mateusz Grzywa
Wydawnictwo: NieZwykłe
Tytuł oryginału:
Dangerous to Know & Love
Data wydania:
30 lipca 2018
Liczba stron:
534
Romans

Patronat medialny Książko, miłości moja.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger