09:31

Poza rytmem Brittainy C. CherryGdybym miała stworzyć listę autorek, które nigdy mnie nie zawiodły Brittany Cherry, znalazłaby się na jej szczycie. Żadna z czytanych dotąd książek autorki mnie nie zawiodła i każda wzbudziła we mnie jakieś emocje. Czy Poza rytmem również zaliczy się do czołówki najlepszych?

Jasmine stara się spełnić pragnienia jej matki o byciu gwiazdą. Z każdym nieudanym castingiem widzi w oczach matki żal i rozczarowanie. Dziewczyna robi wszystko, aby matka mogła być niej dumna, lecz ciągle nie jest wystarczająco dobra. Ponad życie kocha soul jednak jej rodziciela, nakazuje jej śpiewać Pop, ponieważ on lepiej się sprzedaje i może zagwarantować jej karierę. Jak długo dziewczyna wytrzyma spełnianie cudzych marzeń i zatracanie siebie? Kiedy po latach nauczania domowego przenosi się do szkoły, jej uwagę jest niemal ucieleśnieniem szczęścia. Szybko nawiązuje relację z Elliotem, dręczony chłopakiem, którego pasją jest muzyka – jazz. Ich drogi jednak dość szybko i brutalnie przecina rzeczywistość szara, przykra i bolesna. Czy dadzą jej radę? Czy miłość przetrwa wszystko?

Poza rytmem jest książka podzieloną wewnątrz na dwie części. Pierwsza opowiada losy nastoletniej Jasmine i Eliota, druga natomiast ich dorosłe życie i zupełnie inne problemy. Brittany Cherry udało się stworzyć coś niesamowitego, jej opowieść to w połowie pełna nastoletnich problemów historia idealnie pasującą w nurt New adult, a w połowie dojrzała opowieść o trudach życia, stracie i odnajdowaniu się każdego dnia na nowo. W dodatku całość napisana jest moją ulubioną pierwszoosobową naprzemienną narracją, czy tylko pobudza emocje, pokazując uczucia każdego bohatera z osobna.

Urzekła mnie tematyka poruszana w książce. Między innymi problem nękania w szkołach, zaburzenia rodzinna, patologiczne zachowania i konsekwencje braku dyscypliny i przede wszystkimi braku miłości i zrozumienia na linii dziecko rodzic. Brittany Cherry w Poza rytmem porusza wiele znaczących problemów społecznych, które mogą spotkać każdego bez względu na pochodzenie. Ponadto autorka do perfekcji opanowała sposób przekazywania emocji na papier i jestem niemal pewna, że w kwestii pisania o miłości nie ma sobie równych. Nikt tak jak Cherry nie potrafi wykreować wątku miłosnego, ubrać go w piękne słowa i wypełnić moje serce przyjemnym uczuciem.

Ponad przyziemnymi problemami autorka pisze również o czymś niezwykle ważnym: o poczuciu własnej wartości o poszukiwaniu samego siebie, łatwo jest się zatracić, pozwolić by mrok przykrych wydarzeń zawładnął naszym życiem. Zdecydowanie trudniej jest zburzyć mury i otworzyć się na świat dostrzegając, że w koło wciąż są ludzie, którym na nas zależy.
Poza rytmem to niezwykle dojrzała, wzruszająca i pełna miłości historia o tym, że w życiu warto robić wszystko zgodnie z własną pasją i sumieniem. To również opowieść o miłości, która przezwycięży wszystko i nigdy nie przeminie.


Poza rytmem
Brittainy C. Cherry
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Cykl: The Music Street Series (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Tytuł oryginału:
Behind the Bars
Data wydania:
6 czerwca 2018
Liczba stron:
400
Gatunek:
Romans

 Książka dostępna na: 
Zobaczcie rownież Nowości w księgarni Tania książka.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger