09:01

Chłopak taki jak ty Ginger Scott
Kiedy uratujesz kogoś przed niebezpieczeństwem, już na zawsze będziesz odpowiedzialny za jego los...

W wieku dziecięcym Joss stanęła przed wielkim niebezpieczeństwem, jej życiu zagrażało rozpędzone auto jej ojca, jednak z odsieczą przyszedł jej chłopak Christopher. W porę odepchnął ją na bok i osłonił swoimi ramionami. Jednak zaraz po tym bohaterskim wydarzenia na zawsze zniknął z życia Joss. Dziewczyna nigdy nie zapomniała tego, co zrobił dla niej ten nieśmiały i wyśmiewany wówczas chłopak. Tylko w jego hipnotyzującym spojrzeniu widziała sens życia i obraz tych niezwykłych oczu towarzyszył jej za każdym razem przed zaśnięciem oraz w śnie. Dziś już dojrzalsza, jako nastolatka, mierzy się z problemami dorosłych. Zmaga się z ojcem alkoholikiem, który skutecznie maskuje swój problem, pragnie go zadowolić i dążyć do ideału, którego, jak jej się wydaje, on pragnie. Jest u kresu wytrzymałości... Czy i tym razem chłopak z przeszłości powróci, aby uchronić ja przed złem świata?

Sięgając po powieść Chłopak, taki jak ty spodziewałam się dobrego Young adult z umiarkowanymi emocjami. Niestety po raz kolejny się pomyliłam, a książka okazała się czymś bardziej emocjonującym i ekscytującym niż pierwotnie zakładałam. Po pierwsze, mniej ważne, a jednak znaczące. Jestem zachwycona poprowadzeniem wątku przyjaźni między bohaterkami, te dziewczyny bez dwóch zdań nadają na tej samej linii, są oddane i lojalne wobec siebie jednocześnie do nie ma w nich nic z cukrowych przyjaźni, to więź, która w trudnych chwilach nakazuje się podnieść i biec dalej, nawet pod prąd, a nie opłakiwać swój los w puchate poduszki.
Podobnie ma się wątek przyjaźni męskiej, choć tu bardziej pasuje stwierdzenie braterstwo. Chłopcy są przybranym rodzeństwem, mieszkają u rodziny zastępczej i są wobec siebie gotowi na wiele wyrzeczeń i poświęcenie.

Subtelność opowieści nie uderzyła we mnie od pierwszych rozdziałów. Bohaterka jest u skraju wytrzymałości, stoi na granicy życia i niebezpiecznie przechyla się ku upadkowi. Nie widzi sensu w swoim życiu, szuka ukojenia w używkach i w sobotnich imprezach. Otumanienie przynosi jej czasową złudną ulgę, jednak nie rozwiązuje jej problemów.
W powieści młodzi ludzie muszą mierzyć się z brutalną rzeczywistością, z którą niejeden dorosły nie jest w stanie sobie poradzić. Dziecko boleśnie cierpi przez błędy i decyzje rodziców, nosi na swoich brakach odpowiedzialność, na którą jest stanowczo zbyt wcześnie.
W książce Chłopak taki jak ty przedziera się wątek miłosny, który zachwyca subtelnością i delikatnością. Nie przytłacza, a autorka nie wciska nam go w nachalny sposób. Jest raczej dopełnieniem w historii zaginionych nastolatków, którzy w swojej codzienności postawili na pasję – sport.

Nie jestem w stanie jednoznaczne sklasyfikować tej książki, myślałam, że jest to zwykły młodzieżowy romans, jednak niektóre wydarzenia, a przede wszystkimi zakończenie sprawiają, że tracę grunt pod nogami i nie jestem już pewna swego w dodatku finalne rozdziały to tak potężna dawka emocji, że nie da się tego opisać samymi słowami.

Chłopak taki jak ty to opowieść o nietuzinkowej parze, która stara się odnaleźć sens życia, odbudować życiowe wartości. Przed trudnymi decyzjami staje przede wszystkim główna bohaterka. To również emocjonująca opowieść o młodzieży, która nie jest gotowa na problemy świata dorosłych. Zakończenie budzi miliony emocji i zostawia w zawieszeniu, to idealne preludium do kolejnego tomu, którego nie mogę się już doczekać.

Książka dostępna w księgarni
 Zerknijcie też na bestsellery w księgarni Tania książka!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger