09:50

Autorski cykl wakacyjny - Anna Dąbrowska
Anna Dąbrowska – urodzona w Inowrocławiu, pełnoetatowa mama i żona, właścicielka najbardziej leniwego kota na świecie. Od zawsze marzyła, żeby pisać. Jej autorskie motto brzmi: „zawsze stawiam na emocje”. Do tej pory wydała pięć książek i jedno opowiadanie, które znalazło się w antologii o miłości.


1. Kiedy jest najlepszy czas dla pisarza na odpoczynek? Letnie wakacje, a może ferie zimowe?
 
Anna Dąbrowska: Letnie wakacje, kiedy termometr pokazuje trzydzieści stopni. W takie upały nie chce się myśleć, a co dopiero pisać, dlatego jest to najlepszy moment na zasłużony odpoczynek.

2. Gdzie chciałaby Pani spędzić swoje wymarzone wakacje?

Anna Dąbrowska: Marzy mi się Hiszpania i wylegiwanie na Costa del Sol.

3. Jakie 3 książki zabiera Pani ze sobą na wakacje?

Anna Dąbrowska: Tylko trzy?(śmiech) A tak całkiem poważnie zabrałabym jedną i sukcesem byłoby jej przeczytanie. Zapewne zabrałabym jakąś polską nowość. Każdy miesiąc obfituje w wiele interesujących premier więc miałabym z czego wybierać.
 
4. Jakie 3 książki poleciłaby Pani swoim czytelnikom na okres wakacyjny? ( nie można podać książki swojego autorstwa ;) )
 
Anna Dąbrowska: Poleciłabym z całą pewnością K.N Haner – „Zapomnij o mnie”, do której miałam szczęście napisać rekomendację. Ta książka to prawdziwy huragan emocji! Oczywiście polecam Dorotę Gąsiorowską, która potrafi zaczarować słowem i przenieść Czytelnika np. do atelier z kapeluszami. A trzecia książka – polecam każdą książkę z Wydawnictwa Lira — oprócz mojej…

5. Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, co chciałaby Pani mieć ze sobą? (max. 5 rzeczy)

Anna Dąbrowska: Pusty zeszyt i długopis, abym mogła pisać książki. Coś, z czego leciałaby muzyka… Czwarta rzecz – zestaw przetrwania podróżnika, a piątą niech będzie bilet w powrotną stronę. Zapewne długo nie wytrzymałabym na bezludnej wyspie…

6. Preferuje Pani wylegiwanie się na plaży, czy aktywny wypoczynek?

Anna Dąbrowska: Trochę wylegiwania się i trochę aktywności. Na pewno chciałabym sporo spacerować i zwiedzać.

7. Z bohaterami, z jakiej książki chciałaby Pani spędzić wakacje?

Anna Dąbrowska: Z bohaterami książki, która niedługo będzie miała swoją premierę – „Zanim zniknę”, a dlaczego? Pozwoliłoby mi to lepiej napisać drugą część tej opowieści. Pierwsza była skierowana do nastolatków, za to druga będzie dla dorosłych osób. Poza tym będzie tam magia, ale więcej zdradzić nie mogę.

Do każdej litery z wyrazu WAKACJE dopisz skojarzenia z latem

W - woda
A - atrakcje
K - koncerty
A - arbuz
C - ciepło
J - jezioro
E - emocje

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger