09:32

Dotyk Twoich słów Tom I i Tom II - Aleksandra Steć
Pióro Aleksandry Steć miałam już okazję poznać przy czytaniu książki Moja dusza pachnie tobą ten wyjątkowy zbiór życiowych sentencji zrobił na mnie wielkie wrażenie, dlatego też nie wahałam się ani sekundy, kiedy okazało się, że autorka wydała kolejne książki stworzone ze swoich myśli.

Dotyk Twoich słów to dwutomowy zbiór rozmaitych myśli, sentencji i dialogów wyrwanych z kontekstu. Myślę, że Aleksandrze Steć udało się stworzyć książkę, w której każdy znajdzie cytat dla siebie, gdzie każdy czytelnik odnajdzie myśl, którą będzie mógł interpretować na swój sposób.

Interpretacja jest niezwykle ważna w przypadku tego dwutomowego zbioru, coś, co dla jednej osoby jest tylko zlepkiem słów – ktoś inny może wziąć za najlepszy życiowy drogowskaz. W przypadku Dotyku Twoich słów jest istotne, aby czytelnik posiadał wyobraźnie, potrafił czytać ponadto, co napisane i interpretować proste wyraz pod siebie – tylko w takim przypadku uda się w pełni zrozumieć sens tych publikacji, tylko poprzez właściwą interpretację będziemy mogli oddać się tej duchowej wyprawy do nieodgadnionych skrawków naszej świadomości.

Ze wszystkich rzeczy, w które w życiu wierzę, najtrudniej było mi uwierzyć w siebie.

Wiele cytatów odnosi się do codzienności, a pod powierzchnią zwyczajności można znaleźć jakiś głębszy sens nawiązujący do całej egzystencji. Najważniejsze, aby do tych książek podejść z otwartym umysłem i sercem pełnym empatii i zrozumienia. Wszak nie każdy czytelnik potrafi docenić taką formę publikacji, a ci, którzy odnajdą w niej prawdę, mogą czuć się wyjątkowo, bo tylko ludzie znający prawdziwy smak życia, miłości, przyjaźni są w stanie docenić to, że nie wszystko zawsze musi być czarne bądź białe.

Krótkie formy wypowiedzi, zabawne, aczkolwiek w większej mierze ujmujące, wzbudziły we mnie sporo emocji, momentami musiałam odkładać książki, ponieważ jakaś myśl zbyt mocno pasowała do moich uczuć, zbyt obrazowo opisywała moje emocje, a co za tym idzie, pobudzała we mnie te uczucia. Aleksandra Steć potrafi jednym zdaniem wzbudzić miliony sprzecznych emocji, pobudzić umysł do myślenia i dać siłę do działania. Będę polecała tę dwutomową publikację wszystkim tym, którzy znajdują się na skrzyżowaniu życia, aby podbudowali swoją wiarę w siebie, przekonali się, że czasami każdy znajduje się w trudnej sytuacji. Będę o tej publikacji mówiła smutnym – aby odzyskali wiarę w sens śmiania się z małych rzeczy. Będę o niej mówiła wesołym – aby pokazać im, że może być lepiej, niż przypuszczamy. Będę Dotyk Twoich słów polecała wszystkim, ponieważ uważam, że każdy znajdzie tu choćby odrobinę odniesienia do swojego życia.

Znajdź swój sposób na życie i rób to, co kochasz. Nie patrz na innych. Masz swoją własną drogę do przejścia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger