12:53

Autorski cykl wakacyjny - Małgorzata Falkowska!
Małgorzata Falkowska (1989) – włocławianka, mieszkająca na stałe w Toruniu, autorka powieści Mąż potrzebny na już, Gorzej być (nie) może, Poszukiwani, poszukiwany, To nie jest twoje dziecko oraz bajki dla dzieci Po co komu biała kredka?. Już niedługo do grona powieści, dołączy nowość w jej wykonaniu (New Adult) Paleta marzeń.

1. Kiedy jest najlepszy czas dla pisarza na odpoczynek? Letnie wakacje, a może ferie zimowe?

Ja tam zawsze wybieram lato, bo ferii nie mam, a zresztą nasza zima to często zapomina, że jej najpiękniejszym bezapelacyjnie atrybutem jest śnieg.


2. Gdzie chciałaby Pani spędzić swoje wymarzone wakacje?


Nie trzeba mi wiele woda, plaża i all inclusive, bo ja nie cierpię gotować, by samej o to zadbać. Mogą być wyspy, byle było ciepło. W takich urokliwych miejscach zawsze wpada mi pomysł na książki, tak jak było z Iliasem, który już pierwszego dnia urlopu na Kos „ułożył się” w mojej głowie.


3. Jakie 3 książki zabiera Pani ze sobą na wakacje?

Trzy? Zabawne 😉 ja bardzo dużo czytam (jeśli nie piszę) i 3 to mało do leżakowania. Do wakacji jeszcze sporo czasu i jedyne, co wiem, że będę czytała w letnim okresie to nowa książka Sylwii Trojanowskiej, której premiera już w sierpniu. Co do reszty jestem otwarta i regularnie oglądam premiery.


4. Jakie 3 książki poleciłaby Pani swoim czytelnikom na okres wakacyjny? ( nie można podać książki swojego autorstwa 😉

 
Znów tylko 3? Co z tą trójką jest. Na pewno polecam A gdyby tak… wspomnianej już Sylwii Trojanowskiej, Uwolnij mnie Darii Skiby, Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie i Singielkę w Londynie od mojego wydawcy, Wydawnictwa Lira. Każda inna, a jednak każda nadaje się na wakacje. Obojętnie czy to plaża, góry czy mazury, czy nawet domowy ogródek ☺️


5. Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, co chciałaby Pani mieć ze sobą? (max. 5 rzeczy)


Rzeczy, znaczy męża nie mogę? ☺️
Na pewno byłby to laptop, bo pisać trzeba, telefon, TO Kinga, bo jest grube i starczy na dłużej, balsam po opalaniu (szkoda, aby mnie skóra piekła, zanim mnie znajdą) i notesik od Darii (bo ma w sobie i kartki i długopis, a ja lubię zapisywać w zeszytach pomysły na książki).


6. Preferuje Pani wylegiwanie się na plaży, czy aktywny wypoczynek?

Może niekoniecznie samo leżenie, bo nie dałabym tak rady tydzień czy dwa. Napiszę więc plaża plus atrakcje.


7. Z bohaterami, z jakiej książki chciałaby Pani spędzić wakacje?

Tutaj chyba wezmę jednak moje dziewczyny, bo na pewno mogłabym powiedzieć, że mój urlop był szalony 😉 Sześć, w zasiądzie siedem wariatek plus ja, może nie jest dobrym połączeniem dla innych, ale ja bym się na pewno zrelaksowała.

Do każdej litery z wyrazu WAKACJE dopisz skojarzenia z latem


W ypoczynek
A trakcje
K siążki
A parat
C iepło
J edzenie 

E nergia

Gosiu serdecznie dziękuję za udział w wakacyjnej zabawie, a Wam drodzy polecam ksiażki Małgosi Falkowskiej, zapewniem, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger