10:00

Paddington 2 w czterech odsłonach!

Paddington to mały rezolutny i prześmieszny misiek, który podbił nasze serca już jakiś czas temu. Dziś Paddington zawędrował w zakamarki ŚLĄSKA, czyli do mojego domu, aby umilić czas mi i moim córkom.


 

Paddington. Opowieść filmowa to nic innego jak książka z kolorowymi kadrami z filmu. Książka jest w formacie A4 i zawiera w sobie najważniejsze momenty z filmu połączone w spójną całość. Kartki są wykonane ze śliskiego papieru, a całość jest bardzo dobrze sklejona, co jest ważne, kiedy jedną książką musi się podzielić dwoje dzieci. Stosunkowo duży font umożliwi samodzielne czytanie młodszemu czytelnikowi.
Historia Paddingtona jest niezwykle zabawna, ale również pouczając. Pokazuje nam, jak chęć zdobycia wielkich pieniędzy przyćmiewa zdrowy rozsądek i wartości moralne. W książce nie brakuje akcji, a co za tym idzie, młody czytelnik nie będzie czuł znudzenia. Ta ilustrowana opowieść idealnie nadaje się dla młodszego i starszego dziecka, a wszystko to za sprawą ilustracji, które są miłym dopełnieniem całości i potrafią zaciekawić czytelnika, którego niekoniecznie interesują dłuższe opowieści (czytelnika takiego, jak moja trzylatka, która jest miłośniczką czytania wszelkiego rodzaju wierszyków). Starsza córka (6 lat) również odnalazła coś dla siebie w tej, a proste wyrazy i krótkie zdania sprawiły, że mogła przeczytać większość sama.

Padidington. Księga gier i zabaw z naklejkami.


 

To fenomenalna książka, pełna ciekawych i rozwijająca kreatywność, zadań, a przy tym zawierająca sto pięćdziesiąt naklejek, które są najlepszą frajdą, jaką można zapewnić dziecku. W książce znajdziemy wiele zdań przeznaczonych dla dzieciaków, które już potrafią pisać, albo przynajmniej znają litery. Jenak uważam, że młodsze dzieci również sobie poradzą przy niewielkiej pomocy rodziców.
Wewnątrz książki, poza ciekawymi zadaniami, znajdziemy wyjątkową i grę, która zapewni nam rozrywkę na leniwe niedzielne popołudnia. Aby zagrać, będziemy potrzebować pionków, co jest najmniejszym problemem, potrzebna będzie również kostka do gry, która będziecie musieli zapożyczyć od innej planszówki, ponieważ do książeczki nie została dołączona.

Paddington Historyjki naklejkowe.


 

To świetna książeczka, w której odnajdzie się zarówno młodsze, jak i starsze dziecko. Wewnątrz znajdziemy ponad sto pięćdziesiąt naklejek, co zapewni nam rozrywkę na kilka dobrych popołudni. Książka jest odzwierciedleniem pierwszej części filmu o Paddingtonie, a każda jej strona zawiera inne miejsce akcji, w które musimy wkleić odpowiednie naklejki. Tą książką zajęła się moja młodsza córka i szło jej naprawdę rewelacyjnie. Ilustracje są kolorowe, przyjemne dla oka, a naklejki nie targają się przy odrywaniu.

Paddington 2. Nowela filmowa

Autor: Jeanne Willis
Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Wydawnictwo: Jaguar Paddington 2. Nowela filmowa to krótka opowieść, która powstała na podstawie scenariusza do filmu Paddington 2.

Paddington pragnie zrobić niespodziankę swojej cioci Lucy. Nie ma pomysłu na prezent, póki nie trafia na makietę przedstawiającą Londyn. Jako że ciocia Lucy uwielbia to miasto i zawsze chciała je odwiedzić, Paddington postanawia podarować jej wspomnianą makietę. Niestety nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby ją zakupić. Misio postanawia zarobić na prezent dla ukochanej cioci. Niespodziewanie książka zostaje skradziona, a głównym podejrzanym staje się nie kto inny jak Paddington.

Mały, śmieszny misio wpada w kolejne tarapaty, a rodzina Brownów śpieszy mu z pomocą, czy uda im się uratować Paddingtona?

Paddington 2. Nowela filmowa to niewielkiej objętości opowieść o misiu, którego pokochali zarówno dorośli, jak i dzieci. Myślę, że druga część przygód Paddingtona dorównuje pierwszej, a jedyny jej drobny minusem jest mniejsza ilość gagów i śmiesznych epizodów, które mogliśmy obserwować poprzednim razem.

Książka jest napisana prostymi zdaniami, niestety font jest stosunkowo mały, co uniemożliwiało swobodne czytanie moje sześciolatce, myślę, że starsze dziecko nie będzie miało z tym żadnego problemu.

Historia tego misia uzmysławia, że w życiu najważniejsza jest rodzina, która za każdym razem będzie stała za tobą murem. Ważne jest również, aby w każdym człowieku dostrzegać nie tylko jego wady, ale przede wszystkim dobro, które gdzieś kryje się w każdym z nas, musimy tylko nauczyć się je wydobywać.

W opowieści wiele się dzieje, choć odrobinę przeszkadzało mi to, że od początku wiemy, kto tak naprawdę stoi za kradzieżą książki, to do końca z zapartym tchem obserwowałam działania Brownów, którzy ze wszystkich sił usiłowali oczyścić Paddingtona z zarzutów. Akcja jest wartka, co jest niesamowicie ważne, jeżeli chodzi o młodszego czytelnika. Nie zabrakło również śmiesznych sytuacji, które bawiły zarówno moje córki, jak i mnie. Książkę polecam, jest naprawdę dobrą rozrywką dla starszych i młodszych. A po książce koniecznie obejrzyjcie film, który został nakręcony z wielkim rozmachem, a gra aktorska jest zachwycająca.
Za możliwość poznania przygód Paddingtona i świetną zabawę dziękuję wydawnictwu Jaguar.


W recenzji znajduje się słowo klucz, które pozwoli Ci wygrać książkę Marty Mataszczyk Strzały nad jeziorem.
Zacznij szukać hasła od bloga Dowolnik
Regulamin i szczegóły konkursu → tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger